Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

Prezydent Rzeszowa podpisał "Pakt dla przedsiębiorców"

Dodano:

fot. Emilia Pająk / Archiwum RESinet.pl
fot. Emilia Pająk / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Przedsiębiorcy, którzy wynajmują pod działalność lokale komunalne i utracili dochody w związku z epidemią koronawirusa, mogą liczyć na wsparcie miasta.

19 marca br. Prezydent Rzeszowa podpisał zarządzenie o pomocy dla osób prowadzących działalność gospodarczą w lokalach komunalnych, tzw. „Pakt dla przedsiębiorców”. Osoby te, mogą starać się o odroczenie spłaty czynszu o 6 miesięcy (np. za marzec zapłacą we wrześniu, za kwiecień w październiku itp.). Dodatkowo mogą ubiegać się o obniżenie czynszu do 80 procent w okresie trwania stanu epidemicznego.

Osoby, które dobrowolnie zrezygnowały z prowadzenia działalności w lokalach komunalnych ze względu na zagrożenie zakażenia się i przez to utraciły całość lub część dochodów mogą ubiegać się o obniżenie czynszu  do 50 procent na okres trwania stanu epidemicznego.  Muszą jednak udokumentować obniżenie dochodów np. na podstawie raportów kasowych.

Sprawy wszystkich przedsiębiorców będą rozpatrywane indywidualnie. Wnioski można składać drogą mailowa na adres: bgm@bgm.erzeszow.pl. Kontakt telefoniczny dostępny pod nr. tel.  (017) 875 46 95.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Odnaleziono ciało poszukiwanego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. W niedzielę w miejscowości Krasne, w rejonie starorzecza Wisłoka, odnaleziono ciało mężczyzny.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR będzie oddane do użytku w 2021 roku

RZESZÓW. Trwają pracę przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rzeszów

Pijany kierowca zawisł samochodem na torowisku. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Mężczyzna zjechał z drogi i częściowo zawisł na torowisku.

Rzeszów

Sprawdź, jak wyglądała w 2019 roku średnia zdawalność egzaminu na prawo jazdy w Rzeszowie

RZESZÓW. Teorie średnio zdawało 60%, natomiast egzamin praktyczny z pozytywnym wynikiem kończyło 44,1 kursantów.

Rzeszów

Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów wraca do klubu

RZESZÓW. Kontrakt z 37-letnim siatkarzem został podpisany do końca obecnego sezonu.

Rzeszów

Zaginiony Ukrainiec, mieszkający w Rzeszowie, mógł zostać porwany. Prokuratura poszukuje nagrań

RZESZÓW. Ostatni przypadek, kiedy widziano 22-latka, miał miejsce 26 grudnia na stacji paliw w Krasnem.

Rzeszów

Miasto ma gotową koncepcje na stok narciarski w Matysówce

RZESZÓW. Kolejnym etapem realizacji będzie ogłoszenie przetargu w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Rzeszów

Ewa Leniart ponownie zasiądzie na stanowisku wojewody podkarpackiego

RZESZÓW, PODKARPACIE. Mateusz Morawiecki na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji ponownie powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego.

Reklama