Rzeszów - Wtorek, 30.09.2025
Reklama

Pro-palestyński marsz przejdzie ulicami Rzeszowa

Dodano: 26.09.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. W sobotę, 27 września ulicami Rzeszowa przejdzie pro-palestyński marsz, którego członkowie chcą wyrazić „solidarność z ludnością cywilną Palestyny w obliczu trwających działań wojennych”. „Chcemy pokazać, że Rzeszów nie jest obojętny na ludzką tragedię.” – mówi Łukasz Pisarek, jeden z organizatorów wydarzenia.

- Pokojowy protest pro-palestyński to inicjatywa oddolna, która ma na celu zwrócenie uwagi na cierpienie cywilów oraz wezwanie do sprawiedliwości i pokoju – mówi Łukasz Pisarek, koordynator protestu. Jak dodaje „protest jest odpowiedzią na doniesienia o ofiarach cywilnych w konflikcie izraelsko-palestyńskim. Chcemy pokazać, że Rzeszów nie jest obojętny na ludzką tragedię. To nasz głos za pokojem i sprawiedliwością”.

Zbiórka uczestników zaplanowana jest na godzinę 16:30 w rejonie Millenium Hall, od strony ulicy Kopisto. Marsz wyruszy o 17:00 i przejdzie trasą: most Zamkowy – al. Pod Kasztanami – ul. 3 Maja – ul. Grunwaldzka – okrągła kładka (krótki postój) – ul. Piłsudskiego – Galeria Rzeszów – ul. Cieplińskiego – ul. Sokoła – Rynek. Zakończenie wydarzenia przewidziano około godziny 20:00.

Uczestnicy będą nieść flagi Palestyny i banery, a także skorzystają z nagłośnienia i bębnów. Podczas marszu zaplanowano przemówienia i apel o ochronę praw człowieka.

Reklama

Organizatorzy zapewniają, że protest został oficjalnie zgłoszony w Urzędzie Miasta Rzeszowa. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policja i straż miejska. Pochód odbywać się będzie chodnikami, dlatego – jak zapowiedziano – nie powinien powodować utrudnień w ruchu drogowym.

Sobotni marsz pro-palestyński zbiegnie się z odbywającym się w Rzeszowie festiwalem kultury żydowskiej „Hava Nagila”, który potrwa od piątku do niedzieli.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe boisko w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Przy ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

W środę Święto Policji w Rzeszowie. Utrudnienia w ruchu w centrum miasta

RZESZÓW. W środę, 19 lipca 2023 r.  w Rzeszowie odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W trakcie trwania uroczystości będą występować utrudnienia w ruchu. Zamknięty dla będzie Plac Farny i przyległe ulice.

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji budynku OSP Biała

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która dokończy modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Biała. Oferty przyjmowane są do 1 sierpnia.

Rzeszów

Zderzenie szynobusu z kosiarką w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nietypowego zdarzenia doszło dziś rano na ulicy Architektów w Rzeszowie. W szynobus relacji Jasło-Rzeszów, wjechała kosiarka samojezdna. Na szczęście nikt nie został ranny.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów na ul. Budziwojskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku na ul. Budziwojskiej. Zderzyły się tam trzy samochody. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Rzeszów

W sobotę "Marsz Równości" w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę, 15 lipca ulicami Rzeszowa przejdzie IV Marsz Równości pod hasłem "Idziemy po równość i pokój". W związku z przemarszem uczestników, całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną fragmenty ulic

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO już zadaszona. Prace idą zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja warta prawie 12 milinów złotych ma być gotowa w czerwcu 2024 roku.

Reklama