Reklama

Aktualności Rzeszów

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

Dodano: 30.09.2019

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych. Budynek zostanie wyposażony w ogniwa fotowoltaiczne, a koszt jego budowy wyniesie ok. 20 mln zł.

Na konferencji prasowej w rejonie projektowanego parkingu wielopoziomowego przy ul. Pułaskiego pojawili się radni Platformy Obywatelskiej Marcin Deręgowski oraz Jolanta Kaźmierczak wraz z zastępcą prezydenta Rzeszowa Markiem Ustrobińskim. Podczas spotkania zaprezentowano projekt graficzny parkingu oraz kilka informacji związanych z realizacją inwestycji.

„Od czasu kiedy powstały tutaj baseny, mówimy o tym, żeby dodać w tym miejscu parking wielopoziomowy, który po pierwsze zapewni przestrzeń parkingową dla obiektu sportowego, a po drugie pozwoli mieszkańcom na pozostawienie samochodów przy swoim mieszkaniu” – rozpoczął konferencję Marcin Deręgowski, przewodniczący komisji sportu i współpracy z organizacjami pozarządowymi.Koncepcja zaprezentowanego parkingu zakłada budowę obiektu zdolnego pomieścić 236 samochodów. Projekt obiektu przewiduje montaż fotowoltaiki: „Ogniwa będą zamontowane na ostatniej kondygnacji, a także na elewacji tego obiektu” – informował Marek Ustrobiński.REKLAMA

Produkowana energia elektryczna będzie przeznaczona na zasilanie pobliskich obiektów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji włącznie z basenami otwartymi. Kwestia opłat za korzystanie z parkingu jest wciąż omawiana. Wiadomo jednak, że dla osób korzystających z basenów będzie darmowy. Prezentowany obiekt ma mieć 14 metrów wysokości. Parking ma być pięciokondygnacyjny.

„Jestem przekonany, że w roku przyszłym będziemy mogli już zrealizować ten obiekt.  Tutaj prezentujemy koncepcje, która została uzgodniona. Teraz będzie faza projektowania. Zależy nam wszystkim, żeby ta budowa rozpoczęła się jak najszybciej” – dodaje wiceprezydent Rzeszowa.

Znamy również szacunkowy koszt inwestycji: „Przewidujemy ok. 20 mln zł” – informuje Marek Ustrobiński. Projekt jest zapisany w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rzeszowa z datą realizacji wyznaczoną na lata 2020-2023. Dokumentacja techniczna ma być gotowa w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki” - Aktualności Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

RZESZÓW. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miast...

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku - Aktualności Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

RZESZÓW. Prace wycenione na 8 mln zł mają ruszyć na początku przyszłego roku. ...

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu....

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

RZESZÓW. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji. ...

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci - Aktualności Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem