Reklama

Aktualności / Rzeszów

Przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa na finiszu. Otwarto przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego

Dodano: 30.11.2022 r.

Przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa na finiszu. Otwarto przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Największa inwestycja drogowa realizowana w ciągu ostatnich lat w Rzeszowie dobiega końca. Wczoraj otwarto przejazd pod wiaduktem na ul. Batorego.  

- Od wtorkowego popołudnia kierowcy mogą już korzystać z nowego przejazdu pod torami w ciągu ul. Batorego. Nasze miasto zyskało komfortowe połączenie północnych osiedli z południowymi – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inwestycja, która jest już na samym finiszu, obejmowała swoim zasięgiem bardzo duży teren. W ramach tego zadania przebudowywany był układ komunikacyjny m.in. ulic: Batorego, Głowackiego, Fredry, Śniadeckich, Orzeszkowej, Styki, Batorego, Żółkiewskiego oraz Siemieńskiego. Wiele prac zostało wykonanych pod ziemią - przebudowane zostały wszystkie instalacje, m.in. wodociągowa, kanalizacyjna.

- Głównym celem tej inwestycji była poprawa komunikacji pomiędzy północną a południową częścią Rzeszowa. Wszyscy pamiętamy stary przejazd pod torami na ul. Batorego. Był wąski, obowiązywał tam ruch wahadłowy. Nowy jest szeroki, komfortowy, ruch odbywa się równocześnie w obydwu kierunkach. Jestem przekonany, że kierowcy będą z niego chętnie korzystali. Dzięki temu z ruchu odciążymy inne ważne ulice śródmieścia m.in. Piłsudskiego, Cieplińskiego a także wiadukt Tarnobrzeski – mówi Konrad Fijołek.

Na inwestycję składało się wiele zadań. Wśród nich była budowa 3-wlotowego ronda dwupasowego w rejonie ZUS’u, połączona z wykonaniem ciągu pieszo  -rowerowego wokół ronda oraz rozbudową ul. Głowackiego. Kolejnym z elementów była budowa nowego odcinka drogi od ronda do przejazdu pod przebudowywanym wiaduktem kolejowym. Przebudowany i poszerzony został most na potoku Przyrwa w ciągu ul. Siemieńskiego.

Rozbudowana została ul. Fredry, ul. Orzeszkowej, przebudowano skrzyżowania z ul. Śniadeckich wraz z chodnikami. Pomiędzy ul. Śniadeckich a Orzeszkowej powstało nowe połączenie wraz miejscami postojowymi po obu stronach drogi.  Przebudowane zostało także skrzyżowanie ul. Styki z ul. Kopczyńskiego.

Wiele prac zostało wykonanych na ul. Żółkiewskiego. Wśród nich wymienić można m.in. rozbudowę tej ulicy na odcinku od ul. Kochanowskiego do ul. Batorego oraz budowę nowego odcinka tej drogi - od ul. Batorego do skrzyżowania z drogą prowadzącą do przejazdu pod torami. Na Żółkiewskiego, po obu jej stronach powstały chodniki, po jednej ścieżka rowerowa. Wybudowano tam także mury oporowe, przebudowano zatokę autobusową znajdującą się po stronie zachodniej.

Ul. Siemieńskiego przebudowano na odcinku od ul. Kochanowskiego do ul. Maczka. Została poszerzona do trzech pasów ruchu, po stronie wschodniej powstał ciąg pieszo-rowerowy oraz nowa zatoka autobusowa, po zachodniej rozbudowano chodnik. Rozbudowano także skrzyżowania z ul. Kosynierów.

Po wschodniej stronie ul. Żółkiewskiego powstała droga serwisowa, obsługującej wschodni odcinek ul. Kochanowskiego oraz ulice: Chocimską, Klonowicza i Karpińskiego. Przy niej są nowe miejsca postojowe.

Ponadto m.in. wzmocniono nawierzchnie istniejących ulic, wybudowano i przebudowano ich odwonienia, wybudowano przepompownię wód opadowo-roztopowych oraz gruntowych, wybudowano i przebudowano oświetlenie, sieci wodociągowe, kanalizacje sanitarną i deszczową, gazociągi, sieci ciepłownicze.

Na skrzyżowaniu ulic Siemieńskiego, Kochanowskiego, Żółkiewskiego powstała sygnalizacja świetlna oraz przebudowano tę na wlocie ul. Siemieńskiego do ul. Maczka.

Przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa wraz z budową przejazdu pod torami kosztowała blisko 54 mln zł. Miasto zdobyło na nią dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.

Obecnie trwają jeszcze roboty wykończeniowe. Wykonawca tego zadania, firma Strabag na całkowite zakończenie prac ma czas do 16 grudnia.

 

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Latem znów polecimy z Rzeszowa do Gdańska. Ruszyła sprzedaż biletów - Aktualności Rzeszów

Latem znów polecimy z Rzeszowa do Gdańska. Ruszyła sprzedaż biletów

RZESZÓW. Połączenie będzie realizowane od 2 czerwca do 5 września 2023, dwa razy w tygodniu....

Radni nadali nazwę okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego - Aktualności Rzeszów

Radni nadali nazwę okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Żartobliwie mówi się o niej „Aureola Ferenca”, od 31 stycznia ma już jednak  oficjalną nazwę im. Wie...

Uwaga kierowcy! Od 1 lutego zamknięta ul. Grottgera - Aktualności Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 1 lutego zamknięta ul. Grottgera

RZESZÓW. Zamknięty zostanie odcinek ulicy Grottgera od skrzyżowania z ul. Asnyka do placu Kilińskiego....

31-latek hodował konopie w łazience - Aktualności Rzeszów

31-latek hodował konopie w łazience

RZESZÓW. 31-letni mieszkaniec Dynowa został zatrzymany przez Policję za nielegalną uprawę konopii. Funkcjonariusze ujawnili 6 sztuk s...

Rekrutacja wystawców na XVI Europejskie Targi Pracy WORK EXPO w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Rekrutacja wystawców na XVI Europejskie Targi Pracy WORK EXPO w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 1-2 marca 2023 r. w Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się XVI Europejskich Targach Pracy Work Expo. Organizatorem w...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieciDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Wypadek na DK28 w Rymanowie. Utrudnienia w ruchuDawid Petrus: Proszę rodzinę dziecka...
Jedna osoba ranna w wypadku na ul. NowosądeckiejDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
3 osoby ranne w wypadku w Majdanie SieniawskimDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Potrącenie pieszej w Rudnej MałejDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Dachowanie forda w Iwoniczu. 4 osoby ranneDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: