Reklama

Aktualności Rzeszów

Przetarg na modernizację Podziemnej Trasy Turystycznej do powtórki?

Dodano: 05.02.2019

Przetarg na modernizację Podziemnej Trasy Turystycznej do powtórki?  - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Poznaliśmy oferty wykonawców na wykonanie modernizacji Podziemnej Trasy Turystycznej. Ratusz na ten cel przeznaczył ok. 19 mln zł. Konsorcjum wyceniło inwestycje na 28,9 mln zł. Czy przetarg zostanie unieważniony?

Przetarg wiąże się z dostarczeniem i montażem urządzeń technicznych, sprzętu i wyposażenia wraz z oprogramowaniem, skonfigurowaniem i uruchomieniem. Stworzona zostanie aranżacja holu, ekspozycja multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie oraz tzw. skwer kultury.

Co powstanie?

Projekt pn. „Rzeszowskie piwnice – Interaktywna instytucja kultury” ma na celu utworzenie nowej, ultranowoczesnej instytucji kultury „Rzeszowskie Piwnice.” Zadaniem tej jednostki będzie udział w budowaniu świadomości kulturowej i edukacji kulturalnej, poszerzenie kompetencji kulturowych oraz kreatywności społeczeństwa.

W koncepcji został przyjęty model wystawy narracyjnej opartej na podstawie interaktywnej legendy, w której zwiedzający z biernych uczestników narracji staną się aktywnymi bohaterami snutej opowieści. Zadaniem ekspozycji multimedialnej jest stworzenie iluzji podróży w czasie  za pomocą: światła, dźwięku, powietrza, teatru, obrazu i ruchu w rzeczywistej i wirtualnej  przestrzeni. 

Przypomnijmy, że obecnie Podziemna Trasa Turystyczna nie posiada żadnego sprzętu i wyposażenia multimedialnego. W trasie znajdują się gabloty z eksponatami (jak np. stare monety, przybory, naczynia), repliki zbroi rycerskich, broni białej i palnej, ceramiki użytkowej, i zabawek, fotografie, herby dawnych właścicieli miasta, herby Rzeszowa, ziem i województw.REKLAMA

W części nadziemnej wejścia do piwnic zostanie zaprojektowana i wykonana aranżacja „skweru kultury,” – przestrzeni, w ramach której będą organizowane wydarzenia kulturalne, z zachowaniem strefy, w której odbywać się będą imprezy z wykorzystaniem sceny rozkładanej na czas imprez.

Szczegółowo o poszerzeniu oferty multimedialnej Podziemnej Trasy Turystycznej pisaliśmy w październiku 2018 roku.

Otwarcie ofert

1 lutego poznaliśmy oferty wykonawców zainteresowanych wykonaniem modernizacji. Do przetargu zgłosiło się jedynie jedno konsorcjum (Lider: Asseco Data System z Gdyni oraz ART. FM z Krakowa) z ofertą na 28 965 982 zł. Ich oferta jednak znacznie odbiega od kwoty jaką Ratusz zarezerwował na inwestycje, a mianowicie 18 899 999,98 zł.

„Prawdopodobnie będziemy powtarzać przetarg. Termin realizacji raczej nie zostanie zmieniony” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Przypomnijmy, że wg. dokumentacji projektowej zamówienie powinno być wykonane do 30 maja 2020 roku.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy  - Aktualności Rzeszów

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa czeka 17 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle oraz wernisaże. ...

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa? - Aktualności Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w sa...

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem - Aktualności Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przest...

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku. ...

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020 - Aktualności Rzeszów

Asseco Resovia rozpoczyna przygotowania przed sezonem 2019/2020

RZESZÓW. Dziesięciu siatkarzy Asseco Resovii spotkało się w poniedziałek.  ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem