Rzeszów - Piątek, 07.11.2025
Reklama

Przy ul. Cichej powstaje Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego [ZDJĘCIA]

Dodano: 29.01.2025 r. / Redakcja

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego, które stanowi kolejny etap tworzenia uniwersyteckiego kompleksu sportowego. Wartość inwestycji to ponad 26 mln zł. Jak informuje biuro prasowe UR, prace idą zgodnie z harmonogramem.

Nowy obiekt powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie otwartego w 2021 roku Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Cichej. Będzie stanowił kolejny element kompleksu sportowego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Obecnie wykonawca prowadzi intensywne prace fundamentowe. Ich zaawansowanie szacowane jest na 80%. - Dotychczas udało się przeprowadzić niwelację terenu, wykonać palowanie (około 390 pali o długości 5,5 - 7,7 m) oraz przeprowadzić wykopy fundamentowe. Obecnie kontynuowane są prace przy fundamentach (wykonanie stóp fundamentowych, ław fundamentowych, ścian fundamentowych) – przekazał Oskar Kaczorowski z biura prasowego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Powierzchnia Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego wyniesie około 2871 m² netto. Obiekt będzie nowoczesny i w pełni dostosowany do obowiązujących przepisów.
Wewnątrz budynku znajdą się m.in. sale dydaktyczne w tym dwie aule wykładowe, gabinety naukowe, sale sportowe, w pełni wyposażone szatnie oraz magazyny sprzętu sportowego.

Reklama

Na zewnątrz powstaną boiska zewnętrzne (kort tenisowy oraz boisko typu orlik do piłki nożnej).

Inwestycja pozwoli na centralizację Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej, który do tej pory był zlokalizowany w kilku odległych części miasta. PCSA w głównej mierze będzie wykorzystywane przez Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej. Jednak obiekty sportowe będą dostępne dla całej społeczności akademickiej.

Wykonawcą jest firma Baudziedzic. Zakończenie prac zaplanowano na czerwiec 2026 roku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa inwestycja drogowa w Rzeszowie. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli w Rzeszowie rozpoczęła się budowa nowej drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z rejonem ulic Dynowskiej i Czudeckiej.

Rzeszów

Remont i rozbudowa cmentarzy w Rzeszowie. Więcej nowych alejek i miejsc na pochówek

RZESZÓW. Trwają prace remontowe i inwestycyjne na rzeszowskich cmentarzach. Powstają nowe kwatery i alejki, a stare są remontowane. Miasto rezerwuje także grunty pod rozbudowę nekropolii.

Rzeszów

Aquapark z basenami zewnętrznymi i dużym saunarium. Miasto szuka projektanta

RZESZÓW. W środę ogłoszono kolejny ważny krok w kierunku budowy parku wodnego w Rzeszowie. Rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt inwestycji.

Rzeszów

Awaria biletomatów w Rzeszowie. Nie kupisz biletu okresowego [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego usunął awarię, która uniemożliwiała zakup biletu okresowego.

Rzeszów

Otwarcie nowego sklepu Kaufland w Rzeszowie coraz bliżej

RZESZÓW. Trwają ostatnie prace na budowie marketu Kaufland przy al. Rejtana. 

Rzeszów

Wystawa i aukcja kocich obrazów na rzecz podopiecznych Fundacji Felineus

RZESZÓW. Piękne dzieła sztuki, wegański poczęstunek i pomoc bezdomnym kociakom – już 26 listopada 2022 r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Kotem malowane - mikołajkowy wernisaż dla Felineusiaków".

Rzeszów

Rzeszów przekaże agregaty prądotwórcze dla Ukrainy. Prezydent apeluje o wsparcie

RZESZÓW. Mer miasta partnerskiego Lwowa, zwrócił się do władz Rzeszowa z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych.

Rzeszów

Od 2 listopada remont na ul. Przemysłowej. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W środę (2.11) rozpoczyna się wymiana zniszczonej nawierzchni asfaltowej na ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Prace obejmą około 400-metrowy odcinek drogi.

Reklama