Reklama

Aktualności Rzeszów

Przy ul. Kwiatkowskiego powstają Tarasy Nad Zalewem. Deweloper wykupił teren z warunkami zabudowy

Dodano: 12.07.2019

Przy ul. Kwiatkowskiego powstają Tarasy Nad Zalewem. Deweloper wykupił teren z warunkami zabudowy - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Na Drabiniance powstają nowe bloki. Deweloper wykupił teren wraz z pozwoleniem na budowę od mieleckiej firmy. Mieszkańców o inwestycji nie poinformowano, a wraz z zakończeniem inwestycji tamtejszy teren może czekać paraliż komunikacyjny.

Doskonale ulokowane tereny nad rzeszowskim zalewem przyciągają nie tylko tłumy rzeszowiaków łaknących świeżego powietrza i odpoczynku na łonie natury, ale przede wszystkim to łakomy kąsek dla deweloperów, dla którym inwestycje przy samym brzegu to reklamowy strzał w dziesiątkę.

O tym, jak bardzo „na topie” są takie tereny świadczą trwające na terenie miasta inwestycje, m.in. Bulwary Park oraz na osiedlu Grabskiego, gdzie nowo budowane budynki nie dość, że są oddalone od Wisłoka o zaledwie kilka metrów, to dodatkowo są położone na takiej samej wysokości.

Kolejną inwestycją tego typu są Tarasy Nad Zalewem, choć w przypadku tej inwestycji sprawa jest nieco bardziej zawoalowana. Pierwotnie teren, plan inwestycji oraz wydane warunki zabudowy należały do mieleckiej firmy Centro-Bud. Aktualnie inwestycją zajmuje się firma DevelopRes. Na pytanie czy plan inwestycji został wykupiony wraz z wszelkimi pozwoleniami na rozpoczęcie budowy słyszymy od dyrektora ds. nieruchomości w firmie DevelopRes lakoniczną odpowiedź: „tak”.

W zasadzie nie mamy za co winić deweloperów. Skoro miasto zgadza się na zabudowę takich terenów, to z perspektywy biznesowej, aż żal z takiej możliwości nie skorzystać, zważywszy na to, że ulokowanie inwestycji na ul. Kwiatkowskiego, vis a vis akademików Uniwersytetu Rzeszowskiego, gwarantuje szybką sprzedaż mieszkań. Dodajmy, że aktualnie rozpoczęły się tam już prace budowlane.REKLAMA

Ostatnimi czasy na sesji Rady Miasta pojawił się projekt uchwały mówiący o umieszczaniu na biuletynie informacji publicznej informacji o wydanych warunkach zabudowy. Temat został zawieszony, a radni mają o nim dyskutować w komisji. Kiedy ponownie powróci na sale sesyjną nie wiadomo. Właśnie o informowanie chodzi, bo po rozmowie z przewodniczącym Rady Osiedla Drabinianka Janem Domino wiemy, że mieszkańcy o inwestycji nie dowiedzieli się od Ratusza, lecz w momencie kiedy zobaczyli, że teren został odgrodzony i deweloper rozpoczyna budowę.

Zgodnie z informacjami jakie widnieją na stronie inwestycji, przy ul. Kwiatkowskiego powstają dwa budynki od strony drogi oraz cztery złączone budynki ulokowane bliżej Wisłoka. Pierwsze klucze do mieszkań mają trafić w ręce mieszkańców już w lipcu 2021 roku. Budynki bliżej rzeki mają mieć sześć pięter, natomiast te bliżej drogi będą nieco wyższe – 11 piętrowe. Na terenie inwestycji planowana jest również budowa garażu podziemnego.

Jeżeli wszystkie budynki zostaną już zamieszkane, wjazd i wyjazd na ul. Kwiatkowskiego stanie się dla mieszkańców tego terenu prawdziwą udręką, o czym zapewne przekonamy się w ciągu najbliższych lat.
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową" - Aktualności Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysow...

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowsk...

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują prze...

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?  - Aktualności Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobus&oa...

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte - Aktualności Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie niec...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem