Rzeszów - Środa, 17.09.2025
Reklama

Przy ul. Starzyńskiego powstanie pierwszy w Rzeszowie pumptrack

Dodano: 01.05.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Na początku maja ma ruszyć przetarg na projekt i budowę pierwszego w Rzeszowie toru rowerowego typu pumptrack. Inwestycja powstanie w ramach RBO na 2021 r.

Pumptrack powstanie na terenie rekreacyjnym przy ul. Starzyńskiego – obok powstałego w ubiegłym roku boiska.

Tor o długości około 90 metrów będzie się składał z garbów, tak zwanych „hopek” i profilowanych zakrętów, pozwalających na różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku. Obiekt będzie wyposażony w elementy małej architektury tj. ławki, stojaki rowerowe i kosze  na śmieci.

Inwestycja realizowana będzie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Na ten cel zarezerwowano 200 tys. złotych.

Pumptrack przy ul. Starzyńskiego, nie będzie jedynym tego typu obiektem w Rzeszowie. Drugi powstanie na bulwarach, niedaleko Stadionu Miejskiego. Jest już w opracowaniu dokumentacja projektowa, jednak z racji tego, że pumptrack będzie się znajdował na terenach zalewowych, konieczne jest pozwolenie wodno-prawne. A to wydłuży procedury i ta inwestycja ruszy później niż budowa pumptracka przy ul. Starzyńskiego.
Reklama
Pumptrack na bulwarach ma powstać na 2 tys. metrów kwadratowych i ma się składać z dwóch torów z przeszkodami – jeden będzie dla dorosłych, drugi dla dzieci. Inwestycja również jest realizowana w ramach RBO i ma kosztować milion złotych. Przetarg na realizację będzie ogłaszany po opracowaniu dokumentacji projektowej.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Rzeszów

Sto operacji z udziałem robota da Vinci w KSW nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się właśnie 100. operacja wykonana przy pomocy robota da Vinci, wykorzystywanego przy zabiegach na raka prostaty.

Rzeszów

Nowa struktura Urzędu Miasta Rzeszowa. Ratusz szuka pracowników

RZESZÓW. 1 stycznia 2022 r. nastąpi reorganizacja struktury Urzędu Miasta Rzeszowa. Ogłoszono już konkursy na nowe stanowiska.

Rzeszów

Rzeszowscy drogowcy przygotowani na zimę

RZESZÓW. Kilkadziesiąt pługów i posypywarek jest gotowych, aby zadbać o zimowe utrzymanie dróg i chodników w Rzeszowie. Przygotowano też dwa tysiące ton soli i tysiąc ton piasku.

Rzeszów

Pomnik płk. Cieplińskiego odsłonięty

RZESZÓW. W ub. sobotę, w dniu urodzin płk Łukasza Cieplińskiego, odsłonięto jego popiersie. Pomnik stanął na terenie dowództwa 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej 4.

Rzeszów

Zatrzymani za kradzieże w drogerii

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o kradzieże w jednej z rzeszowskich drogerii. 

Rzeszów

Na os. Pobitno trwa budowa nowoczesnego zbiornika na wodę pitną

RZESZÓW. MPWiK buduje nowoczesny zbiornik wody pitnej przy ulicy Morgowej na osiedlu Pobitno. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu 2022 r.

Rzeszów

Na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej układają już asfalt

RZESZÓW. Jeżeli pogoda dopisze, do końca przyszłego tygodnia, drogowcy powinni zakończyć układanie asfaltu na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej.

Reklama