Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Przy ul. Starzyńskiego powstanie pierwszy w Rzeszowie pumptrack

Dodano: 01.05.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Na początku maja ma ruszyć przetarg na projekt i budowę pierwszego w Rzeszowie toru rowerowego typu pumptrack. Inwestycja powstanie w ramach RBO na 2021 r.

Pumptrack powstanie na terenie rekreacyjnym przy ul. Starzyńskiego – obok powstałego w ubiegłym roku boiska.

Tor o długości około 90 metrów będzie się składał z garbów, tak zwanych „hopek” i profilowanych zakrętów, pozwalających na różnorodne ewolucje dla rowerzystów w każdym wieku. Obiekt będzie wyposażony w elementy małej architektury tj. ławki, stojaki rowerowe i kosze  na śmieci.

Inwestycja realizowana będzie w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Na ten cel zarezerwowano 200 tys. złotych.

Pumptrack przy ul. Starzyńskiego, nie będzie jedynym tego typu obiektem w Rzeszowie. Drugi powstanie na bulwarach, niedaleko Stadionu Miejskiego. Jest już w opracowaniu dokumentacja projektowa, jednak z racji tego, że pumptrack będzie się znajdował na terenach zalewowych, konieczne jest pozwolenie wodno-prawne. A to wydłuży procedury i ta inwestycja ruszy później niż budowa pumptracka przy ul. Starzyńskiego.
Reklama
Pumptrack na bulwarach ma powstać na 2 tys. metrów kwadratowych i ma się składać z dwóch torów z przeszkodami – jeden będzie dla dorosłych, drugi dla dzieci. Inwestycja również jest realizowana w ramach RBO i ma kosztować milion złotych. Przetarg na realizację będzie ogłaszany po opracowaniu dokumentacji projektowej.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policjanci na rowerach patrolują ulice i tereny rekreacyjne w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą m.in. czuwać na bezpieczeństwem rowerzystów oraz kontrolować przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Rzeszów

Podpisano list intencyjny w sprawie budowy monorail w Rzeszowie

​RZESZÓW. Ratusz podjął kolejny krok w sprawie budowy elektrycznej kolejki jednotorowej w Rzeszowie.

Rzeszów

Wypadek na ul. Podkarpackiej. Kierowca peugeota potrącił rowerzystów na przejeździe dla rowerów

RZESZÓW. Ranni rowerzyści - 29-letni mężczyzna oraz 26-letnia kobieta - trafili do szpitala.

Rzeszów

LOT wznawia połączenia krajowe

LOT stopniowo przywraca krajowe loty pasażerskie. Połączenia będą realizowane w ramach 8 portów lotniczych, w tym Jasionki. Rejsy międzynarodowe pozostają zawieszone do 14 czerwca.

Rzeszów

Więcej pasażerów w autobusach komunikacji miejskiej

​RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego zwiększa limit pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wieniawskiego na finiszu

RZESZÓW. Dobiega końca trzyetapowy remont ul. Wieniawskiego. Trwają prace wykończeniowe i porządkowe.  Nowa droga usprawni komunikację pomiędzy osiedlami Słocina i Zalesie.

Rzeszów

Kolizja na ul. Budziwojskiej. Sprawca był pijany

RZESZÓW. 41-letni mężczyzna uderzył toyotą w bok innego auta, potem wjechał w ogrodzenie. Miał 2,5 promila alkoholu.

Reklama