Rzeszów - Poniedziałek, 12.05.2025
Reklama

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

Dodano:

fot. WSIiZ
fot. WSIiZ
RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

- Kontynuujemy wszystkie zajęcia, które najlepiej się do tej pory sprawdziły. Dla dorosłych to przede wszystkim lekcje języka polskiego oraz języka angielskiego, a także porady prawne i psychologiczne. Nadal też będzie u nas czynny punkt bankowy oraz punkt pomocy przy wypełnianiu wniosków o nadanie numeru PESEL. Dodatkowo wprowadzamy dwie prelekcje: dotyczące świadczeń zdrowotnych dla uchodźców z Ukrainy oraz aktywnego poszukiwania pracy  – mówi dr Łukasz Błąd, dyrektor artystyczny Klubu Akademickiego IQ, w którym mieści się świetlica.

Najmłodsi goście świetlicy niezmiennie mogą liczyć na warsztaty i zajęcia artystyczne z animatorami, kino z popcornem oraz kącik gier. Każdego popołudnia dzieci otrzymują ciepły posiłek, a dla wszystkich gości dostępne są kawa, herbata, słodkie przekąski oraz strefa wi-fi.
Reklama
W tym tygodniu świetlica „Przyjdź i odpocznij” będzie czynna w dniach 29 marca – 1 kwietnia w godz. 13:30 – 18:00.

Świetlica w Klubie Akademickim IQ opiera się na pracy wolontariuszy: studentów i pracowników WSIiZ oraz na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony WSIiZ, zaprzyjaźnionych firm i instytucji.

WSIiZ zaprasza do współpracy instruktorów, animatorów i ludzi kultury, którzy chcieliby poprowadzić zajęcia dla ukraińskich uchodźców. Uczelnia zwraca się również z prośba o współpracę do firm i punktów gastronomicznych, które mogłyby się włączyć w zapewnienie posiłków dla gości świetlicy. Zainteresowane osoby/firmy mogą kontaktować się pod adresem: iq@wsiz.edu.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz podopiecznych TITUM

RZESZÓW. 23 lutego 2019 roku w hotelu Blue Diamond w Nowej Wsi obędzie się Karnawałowy Bal Charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży TITUM.

Rzeszów

Alarm bombowy w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Ewakuowano ok. 500 osób

RZESZÓW. Policja rozpoczyna sprawdzanie ok. 300 pomieszczeń.

Rzeszów

Odrzucono pomysł radnych PiS odnośnie rozbudowy sześciu skrzyżowań w Rzeszowie

RZESZÓW. Punkt po głosowaniu został usunięty z planu obrad radnych.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże, w jednej ze szkół średnich, w tworzeniu klas z branży lotniczej

RZESZÓW. Umowę podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej i Adam Krzysztoń, starosta powiatu łańcuckiego.

Rzeszów

UR o petycji w sprawie eksperymentów na zwierzętach: „ma niewiele wspólnego z rzeczywistością”

RZESZÓW. Zwierzęta, na których przeprowadzane będą eksperymenty nie mogą odczuwać stresu.

Rzeszów

Waldemar Szumny trzecim wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Podczas IV sesji Rady Miasta zdecydowała się na wybór trzeciego wiceprzewodniczącego rady. Został nim radny Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Szumny.

Reklama