Rzeszów - Wtorek, 30.06.2026
Reklama

Przystanek Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie. Zagrają Lao Che i Baranovski

Dodano: 28.05.2019 r.

fot. twojakrew.pl
fot. twojakrew.pl
RZESZÓW. Po Warszawie, Szczecinie i Kielcach, przyszedł czas na Rzeszów. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa, które uświetnią występy takich gwiazd jak Lao Che i Baranovski.

O miejscu tegorocznego wydarzenia zadecydowali internauci, którzy w okresie czerwiec-lipiec 2018 r. oddawali głosy na jedną z czterech par miast, tj. Rzeszów i Olsztyn, Opole i Wałbrzych, Kalisz i Zielona Góra, Słupsk i Racibórz. Do drugiego etapu głosowania za pośrednictwem aplikacji „Trasa Czerwonej Nitki” zakwalifikowały się: Rzeszów, Wałbrzych, Kalisz i Słupsk. Decyzją internautów zwyciężyło miasto Rzeszów zdobywając 2 879 głosów.
 
Akcja pn. „Trasa Czerwonej Nitki” odbywa się pod hasłem „Łączy nas krew, która ratuje życie” i propaguje idee krwiodawstwa. Jej najważniejszym punktem będzie wręczanie odznak „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaczenia są przyznawane dla najbardziej zaangażowanych dawców krwi.
 
Reklama
Podczas pikniku będzie można uzyskać wszelkie informacje związane z krwiodawstwem oraz oddać krew w mobilnym punkcie pobierania krwi. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji m.in. strefy dla dzieci i młodzieży z zajęciami plastycznymi, animacjami, konkursami, torami przeszkód i symulatorami. Dorośli będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w strefie bezpiecznej jazdy, gdzie będą czekały na nich symulatory dachowania i zderzeń, crash test oraz alkogogle. Na scenie – występy artystyczne, których zwieńczeniem będą koncerty gwiazd wieczoru: Lao Che i BARANOVSKi.

Piknik potrwa do godziny 22:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. 

Rzeszów

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Reklama