Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

Rekordowy maj na lotnisku w Jasionce

Dodano:

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka odnotował kolejny rekordowy miesiąc. W maju obsłużono ponad 80 tysięcy pasażerów. W tym roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło już prawie 340 tys. osób i wszystko wskazuje na to, że docelowo pobije rekord roczny, wynoszący 772 tys. podróżnych.

– Nasze wysiłki i codzienna praca oraz rozwijanie siatki połączeń z myślą o potrzebach pasażerów odnoszą wymierne rezultaty, co nas niezwykle cieszy i dodatkowo motywuje do dalszych działań prorozwojowych – przyznaje Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Majowy wynik jest lepszy o 19 procent od najlepszego dotąd analogicznego miesiąca 2018 roku oraz aż o 33 procent od maja ubiegłego roku.

Największy udział w tym wyniku mają pasażerowie Ryanaira (ponad 28 tys.), PLL LOT (20 tys.) oraz letnich czarterów (14,5 tys.). Jeśli zaś chodzi o kierunki to z numerem jeden tym razem Warszawa (18 tys.), wyprzedzając Londyn (15,7 tys.) i Antalyę (9,2 tys.).

Warto przypomnieć, że w najlepszym w historii 2019 roku po pięciu miesiącach port lotniczy miał za sobą 290 tys. obsłużonych pasażerów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na rzeszowskim rynku stanie wielki budzik, który odlicza czas do wyborów

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia włączyła się w kampanię profrekwencyjną "Nie śpij, bo Cię przegłosują". Z tej okazji, w najbliższy piątek na rzeszowskim rynku pojawi się wielki budzik, który odlicza czas do wyborów.

Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Jesienią przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja projektowa dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osiedlu Krakowska Południe. Projekt za kwotę blisko 300 tys. zł przygotuje wybrana w przetargu...

Rzeszów

Trwa budowa Parku dla Seniora w Rzeszowie. Zakończenie prac w tym miesiącu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Park powstaje przy ul. Staszica, na osiedlu gen. Grota-Roweckiego.
 

Rzeszów

Nowości w miejskim programie skierowanym do rodzin

RZESZÓW. Od początku października Gmina Miasto Rzeszów rozpoczyna realizację programu samorządowego „Rzeszowska Karta Rodziny”. Stanowi on kontynuację programu „Rodzina Wielodzietna 3+; Rodzina zastępcza”.

Rzeszów

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 29 września 2023 r. podpisano umowę na przebudowę ul. Grunwaldzkiej. Inwestycję zrealizuje firma OBO Polska z Rzeszowa. Wykonawca, będzie miał 12 miesięcy na realizację zadania.

Rzeszów

Z centrum Rzeszowa do Jasionki w 18 minut. Ruszyło nowe połączenie kolejowe

RZESZÓW. W niedzielę, 1 października o godz. 5:22 ze stacji Rzeszów Główny wyruszył pierwszy szynobus do Portu Lotniczego w Jasionce. Cała podróż wraz z przystankami zajmuje 18 min.

Rzeszów

FOTRELACJA. Święto Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie

 RZESZÓW. W sobotę Rzeszowie odbyły się oficjalne uroczystości z okazji 6-lecia Wojsk Obrony Terytorialnej z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Rzeszów

Wino, jedzenie, muzyka i fireshow. Carpathian Wine Fest na pożegnanie lata

RZESZÓW. Już w ten weekend miłośnicy czerwonego trunku będą mieli okazję ponownie spotkać się na świeżym powietrzu w fosie rzeszowskiego Zamku i delektować się smakami rzemieślniczych win z regionalnych winnic.

Reklama