Reklama

Aktualności / Rzeszów

Rekrutacja na semestr letni Akademii 50+

Dodano: 23.02.2023 r.

Rekrutacja na semestr letni Akademii 50+ - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały prasowe WSIiZ

RZESZÓW. Akademia 50+ działająca w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, prowadzi rekrutację na semestr letni. Chętni mogą zgłaszać się do 27 lutego.

Członkami Akademii mogą zostać osoby powyżej 50. roku życia, zarówno pracujące jak i niepracujące, które chcą pogłębić swą wiedzę, poprawić kondycję fizyczną, rozwijać pasje i poszerzać zainteresowania. Słuchacze zyskują możliwość uczestnictwa w wykładach, które odbywają się 2-3 razy w miesiącu. Ich tematyka dotyczy m.in. problemów współczesnego świata i Polski, turystyki, kultury, informatyki czy zdrowia i medycyny.

- W semestrze zimowym większość wykładów odbyło się w formie hybrydowej – na żywo, w auli, z jednoczesną transmisją online – wyjaśnia dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektorka Akademii – To rozwiązanie, które sprawdziło nam się w roku ubiegłym, w warunkach pandemii, ale słuchacze bardzo się do niego przyzwyczaili i wnioskowali o zachowanie tej formy wykładów. Jak zaznacza dyrektorka Akademii, hybrydowa forma wykładów „daje możliwość uczestnictwa w nich tym, którym zależy na obecności „na żywo” na wykładzie, jak i tym, którzy nie mogą w danym dniu pojawić się osobiście – np. z powodu choroby czy nawet niezbyt sprzyjającej pogody”. Dzięki niej w wykładach mogą również uczestniczyć osoby, które nie mieszkają w Rzeszowie.

Oprócz wykładów, Akademia 50+ oferuje także różnorodne zajęcia dodatkowe w mniejszych grupach (10 – 15 osobowych). W semestrze zimowym były to np. zajęcia z j. angielskiego, zajęci z rysunku i malarstwa czy trening pamięci i koncentracji.

Z kolei działające przy Akademii kluby organizują różne aktywności dla uczestników, w tym m.in. wyjścia do kina, teatru czy filharmonii.

Słuchacze Akademii mogą brać również udział w ciekawych warsztatach, a także korzystać z tańszych karnetów na zajęcia w klubach fitness na terenie miasta.

- W semestrze letnim planujemy rozszerzenie oferty zajęć dodatkowych, serię ciekawych warsztatów, oraz, jak zwykle, interesujące wykłady – dodaje dr Struck-Peregończyk.

Zapisy na semestr letni Akademii 50+ potrwają do 27 lutego 2023 r. Osoby zainteresowane muszą wypełnić formularz rekrutacyjny oraz dokonać wpłaty składki członkowskiej (54 zł) i opłaty wpisowej (20 zł). Formularz można przekazać drogą elektroniczną (skan podpisanego dokumentu) lub osobiście w czasie dyżurów Sekretariatu Akademii 50+ – ul. Sucharskiego 2, pokój 51.

Więcej informacji na temat rekrutacji znajduje się na stronie https://wsiz.edu.pl/dla-otoczenia/akademia-50-plus/aktualnosci/

 
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policja prosi o pomoc w identyfikacji - Aktualności Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

RZESZÓW. Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Rzeszowie prowadzą czynności identyfikacyjne zwłok nieznanej kobiety. Jej ciało znala...

Jest ZRID dla rozbudowy S19 Sokołów Małopolski - Jasionka - Aktualności Rzeszów

Jest ZRID dla rozbudowy S19 Sokołów Małopolski - Jasionka

PODKARPACIE. Firma Strabag, która wybuduje drugą jezdnię drogi ekspresowej S19 na odcinku S19 Sokołów Małopolski – Jasio...

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannych - Aktualności Rzeszów

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannych

TYCZYN. Osiem osób zostało rannych we wczorajszym wypadku na DW 878 w Tyczynie. Pięć z nich wymagało hospitalizacji. Na miejscu zdarz...

Ważny krok w kierunku budowy Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej - Aktualności Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej

RZESZÓW. Jest pozytywna opinia o celowości inwestycji dla Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej. Decyzja MZ otwiera drogę do roz...

Pierwszy kwartał 2024 roku najlepszy w historii lotniska w Jasionce - Aktualności Rzeszów

Pierwszy kwartał 2024 roku najlepszy w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów Jasionka odnotował kolejny rekord. Podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 190 tysięcy...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannychDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: