Rzeszów - Środa, 01.04.2026
Reklama

Rondo na Śródmieściu im. prof. Bartoszewskiego

Dodano: 24.06.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radni zdecydowali. Rondo na Staromieściu będzie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Na wtorkowej sesji Rady Miasta pojawił się projekt uchwały, w którym była mowa o nadaniu nazwy dla ronda u zbiegu ulic Romana Krogulskiego i Borowej.  W projekcie radni wnioskowali, aby rondu patronował prof.  Władysława Bartoszewskiego. Projekt został przyjęty.

Prof. Bartoszewski był żołnierzem Armii Krajowej i więźniem w obozie zagłady w Auschwitz. Ponadto, uczestniczył w Powstaniu Warszawskim, był ministrem spraw zagranicznych i senatorem. Był także kawalerem Orderu Orła Białego Sprawiedliwym wśród Narodów Świata. Zmarł w 2015 roku w wieku 93 lat.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przetarg dot. połączenia Al. Kopisto z ul Wierzbową już w lutym?

RZESZÓW. Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów.

Rzeszów

Rewitalizacja ul. Grunwaldzkiej może się rozpocząć już na wiosnę

RZESZÓW. W ratuszu słyszymy, że dokumentacja projektowa na rewitalizację ul. Grunwaldzkiej jest gotowa. Inwestycja może ruszyć już w marcu.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki 70-latka. Prokuratura: „Mamy do czynienia najprawdopodobniej z zabójstwem”

GŁOGÓW MŁP. Niewykluczone, że do śmierci 70-latka mogły przyczynić się osoby trzecie.

Rzeszów

Malują usta na różowo, by walczyć z rakiem. Już niebawem Pink Lips Project

RZESZÓW. Kobiety będą miały szansę uczestniczyć w evencie profilaktyczno-edukacyjnym organizowanym w Galerii Rzeszów 25 stycznia w godzinach 12:00-16:00.

Rzeszów

Wzrosną ceny za odbiór śmieci w Rzeszowie. W środę sesja nadzwyczajna

RZESZÓW. Radni w środę zajmą się m.in. projektem uchwały ustalającym nowy cennik za odbiór odpadów.

Rzeszów

10 mln za żłobek i przedszkole na os. Przybyszówka

RZESZÓW. Placówka zdolna będzie pomieścić nawet 353 dzieci.

Rzeszów

Policja rozdaje „bilety lotnicze” dla poszukiwanych osób

RZESZÓW. Rzeszowska policja przygotowała „bilet lotniczy” na lot linii „Police Airlines”.

Rzeszów

Porażka Asseco w Suwałkach

RZESZÓW. Spotkanie w Suwałkach rozpoczęło się zupełnie inaczej niż pierwszy mecz tych drużyn w Rzeszowie. 

Reklama