Rzeszów - Sobota, 04.04.2026
Reklama

Rondo Pobitno będzie dwupoziomowe. Ratusz chce rozpocząć pracę w 2020 roku

Dodano: 21.02.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz planuje przebudować ronda Pobitno. Istnieją dwie koncepcję, obie zakładają stworzenie dwupoziomowego przejazdu. Realizacja inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2020 roku.

Zbyt duże natężenie ruchu w okolicy ronda Pobitno zmusza niejako Ratusz do jego przebudowy. Wstępne koncepcje zakładają stworzenie dwupoziomowego skrzyżowania z zachowaniem ruchu okrężnego.

Jedna z koncepcji mówi o drodze nad rondem, druga natomiast pod nim. Obie koncepcje łączy jedno założenie: dodatkowy poziom będzie przebiegał od Alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego do Alei Armii Krajowej.

„Będziemy iść w tym kierunku, aby powstał tunel” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Choć Ratusz posiada założenia i plany, niczego w zasadzie nie możemy być pewni w stu procentach, ponieważ inwestycja jest na etapie zlecenia projektowania.

Dodatkowo w Ratuszu słyszymy, że przetarg na wykonanie ww. inwestycji miałby się rozpocząć pod koniec tego roku bądź początkiem kolejnego, zatem możemy założyć, że realizacja inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2020 roku. 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ewa Leniart chce tańszej komunikacji miejskiej. Proponuje "bilet 365"

RZESZÓW. Ewa Leniart chce wprowadzić  w Rzeszowie roczny „bilet 365”. Zadeklarowała również integrację komunikacji miejskiej z innymi środkami transportu.

Rzeszów

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

Rzeszów

Konrad Fijołek podpisał "kontrakt" dla osiedla Budziwój

RZESZÓW. Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek, gościł dziś na osiedlu Budziwój, gdzie podpisał „kontrakt” dotyczący realizacji najpilniejszych inwestycji na osiedlu.

Rzeszów

Przebudują most Załęski i skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Jest decyzja ZRID

RZESZÓW. Wydano zezwolenie na realizację dwóch ważnych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Chodzi o rozbudowę mostu Załęskiego oraz przebudowę skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Inwestycje te są częścią większej całości.

Rzeszów

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Rzeszów

CH Plaza powiększa ofertę dla najmłodszych

RZESZOW. CH Plaza ma nowego najemcę. Do portfolio dołączyła lokalna marka dzieciakowi.pl. Sklep oferuje gry oraz zabawki kreatywne i sensoryczne dla najmłodszych klientów.

Rzeszów

Ruszają miejskie fontanny

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się sezon fontannowy. Jako pierwszą uruchomiono fontannę na skwerze im. Kazimierza Górskiego, w pobliżu ratusza.

Rzeszów

Przy ul. Starzyńskiego powstanie pierwszy w Rzeszowie pumptrack

RZESZÓW. Na początku maja ma ruszyć przetarg na projekt i budowę pierwszego w Rzeszowie toru rowerowego typu pumptrack. Inwestycja powstanie w ramach RBO na 2021 r.

Reklama