Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

Dodano: /

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek zostanie zmodernizowany i wyposażony m.in. w windę.

W przetargu na rozbudowę budynku IX LO startowało cześć podmiotów. Wybrana została oferta firmy Adamietz ze Strzelec Opolskich. Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Wykonawca w pierwszej kolejności przygotuje dokumentację rozbudowy, a następnie zrealizuje prace budowlane. Będzie miał na to 30 miesięcy od daty podpisania umowy, co ma nastąpić na początku marca.

Zakres zaplanowanych prac jest bardzo duży. Najważniejszym elementem tej inwestycji będzie budowa nowego skrzydła szkoły. Będzie to budynek dwukondygnacyjny. Na parterze (1314 m kw. powierzchni użytkowej) znajdą się przede wszystkim sale lekcyjne. Na piętrze powstanie hala sportowa z widownią i zapleczem sanitarnym. Powierzchnia użytkowa hali sportowej to 1080 m kw.

Istniejący budynek szkolny zostanie zmodernizowany. Wymienione i rozbudowane zostaną tam instalacje – wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, elektryczna, wentylacja.

Reklama

Częścią zadania będą m.in. także: wymiana stolarki drzwiowej i okiennej, remont łazienek z przystosowaniem ich do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, remont pozostałych szkolnych pomieszczeń oraz montaż zewnętrznej windy.

Inwestycja jest dofinansowana z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Nie dla piekła kobiet". Dziś manifestacja w Rzeszowie

RZESZÓW. Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego zbiorą się dziś pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

Pożar budynku gospodarczego w Hyżnem. W przylegającym domu były 4 osoby i butle gazowe

RZESZÓW. Jako pierwsi na miejsce pożaru dotarli policjanci, którzy pomogli wyjść domownikom i wynieśli butle. Nikomu nic się nie stało.

Rzeszów

Od 8 lutego zamknięta część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. W związku z pracami przy przebudowie mostu na potoku Przyrwa na ul. Siemieńskiego, zmieni się rozkład jazdy kilku linii MPK.

Rzeszów

Przejazd kolejowy przy ul. Konopnickiej czynny całą dobę

RZESZÓW. W ramach modernizacji Stacji Rzeszów Główny, przebudowano przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Marii Konopnickiej, dzięki czemu jest on czynny przez całą dobę.

Rzeszów

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online.

Rzeszów

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle

RZESZÓW. Od 1 lutego 2021 r. zacznie kursować linia nr 57, która obsłuży teren osiedla Pogwizdów Nowy, które od 1 stycznia br. stało się częścią Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty

RZESZÓW. W rzeszowskiej placówce NBP działa samoobsługowa maszyna do zamiany monet.

Reklama