Reklama

Aktualności Rzeszów

Rozmowy o gospodarce i sposobach na aktywizację biznesową - kolejny Kongres Business Without Limits za nami

Dodano: 28.06.2019

Rozmowy o gospodarce i sposobach na aktywizację biznesową - kolejny Kongres Business Without Limits za nami - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały prasowe

W dniach 13-14 czerwca br. w G2A Arena odbyła się kolejna edycja cyklicznego już wydarzenia – Kongres Business Without Limits. Prelegenci i zaproszeni goście debatowali na ważne i aktualne tematy gospodarcze.

W jaki sposób popularyzować sektory polskiej gospodarki? Czy klastry to odpowiednie instytucje, dzięki którym promuje i rozwija się rodzimy przemysł? Jaka przyszłość czeka branżę rolno-spożywczą? Jaką rolę pełnią firmy rodzinne w krajowej gospodarce? To tylko niektóre pytania, na jakie starali się odpowiedzieć uczestnicy Kongresu Business Without Limits. Podczas szóstej edycji wydarzenia przedstawiciele ministerstw, nauki, samorządów i firm o zasięgu międzynarodowym, przedsiębiorcy oraz liderzy opinii publicznej przybyli do G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowego k. Rzeszowa, by porozmawiać o biznesie, wyzwaniach, szansach i zagrożeniach stojących przed gospodarką.

Poprzednie edycje kongresu to owocne spotkania osób zainteresowanych biznesem, które chcą „robić biznes”. Dlatego też kongres był kolejnym owocnym spotkaniem. W 10 panelach dyskusyjnych udział wzięło kilkudziesięciu prelegentów, a w G2A Arena w ciągu dwóch dni zgromadzili się uczestnicy z całego kraju, a także z Francji, Niemiec czy Danii.

Jednym słowem Kongres Business Without Limits to rozmowy o byciu w biznesie i możliwość spotkania ludzi, którzy mają te same problemy i te same wątpliwości. Zastanawiają się nad tym, czy inwestować, czy może zmieniać swój profil działalności – skomentował Krzysztof Tokarz, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej „Specjał”.

Miniony Kongres to nie tylko dwa dni licznych debat i spotkań z osobami, które potrafią odnaleźć się w biznesowej rzeczywistości, ale również wydarzenia specjalne oraz liczne wywiady i spotkania z mediami, których nie mogło zabraknąć podczas tego wydarzenia. Duże zainteresowanie tym tematem jest dowodem na to, że tworzenie przestrzeni, gdzie możliwa jest aktywizacja biznesowa, tu na Podkarpaciu, ma sens. Za nami wiele inspirujących dyskusji, z których można wyciągnąć wiele wniosków, wartościowych dla przyszłości gospodarczej kraju.

Wśród Gości Kongresu Business Without Limits znaleźli się m.in.: Dyrektor Departamentu Strategii, Analiz i Rozwoju w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Waldemar Guba; Zastępca Dyrektora Departamentu Strategii Rozwoju w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Renata Calak, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch; Międzynarodowy Konsultant ds. Rozwoju Biznesu Mathieu Nicodeme; Prezes Sigfox  Robert Idziak; Konsultant dla znanych Inkubatorów w Paryżu; były Prezes Zarządu Nokia Europe Serge F. Ferre; były Minister Finansów Stanisław Kluza; Prezes G2A.COM Bartosz Skwarczek; Prezes Zarządu GK Specjał Krzysztof Tokarz; Prezes Zarządu Bakalland S.A. Marek Moczulski; Wiceprezes Prezes Zarządu Dawtona Tomasz Wielgomas; Prezes Zarządu VPPlant Grzegorz Nowaczewski i wielu innych.REKLAMA

W panelu inaugurującym Kongres pt. Promocja sektorów polskiej gospodarki zwrócono uwagę na to, że państwo ma bardzo istotną rolę w budowaniu i ukierunkowywaniu przedsiębiorstw do implementacji innowacji. Tematami wiodącymi ostatniej edycji Kongresu BWL były m.in.: Przyszłość branży rolno-spożywczej; Polska innowacja jako produkt eksportowy; Nowoczesne technologie w służbie energetyki, Inwestycje w Polsce, Doba industry 4.0. Ponadto podpisano pierwsze w Polsce tego typu porozumienie o współpracy pomiędzy Agencją Rozwoju Przemysłu S.A., a Krajowym Ośrodkiem Wspierania Rolnictwa. Dokument ma umożliwić powstanie nowych miejsc pracy na terenach słabiej rozwiniętych, co więcej przedsiębiorcy będą zwolnieni z podatku dochodowego.     

Część konferencyjna, to nie jedyne atrakcje, które czekały uczestników. Kongres bogaty był w wydarzenia towarzyszące takie jak: Strefa Innowacji, Posiedzenie Rady Ambasadorów G2A Arena, spektakl teatralny Krakowskiego Teatru Komedia pt. Miłość w dużych miastach, czyli korpo i tradycja. Wydarzeniem dodającym splendoru Kongresowi BWL była Jubileuszowa Gala z okazji trzeciej rocznicy G2A Arena, na której podsumowano działanie obiektu i to, co udało się w nim zrealizować. W ramach gali odbyła się licytacja i wystawa dzieł sztuki „Art Wihout Limits”, a także koncert Mateusza Ziółko, jednego z najbardziej charyzmatycznych głosów polskiej sceny muzycznej. 
 
W VI edycję Kongresu Business Without Limits zaangażowali się m.in.: Województwo Podkarpackie, jako partner strategiczny wydarzenia. Partnerami lub Patronami wydarzenia byli również: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwo Energii, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Prezydent Miasta Rzeszowa, Business Center Club, Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej, Konfederacja Lewiatan, BNI Polska, Instytut Biznesu Rodzinnego, Stowarzyszenie Pro Carpathia, Podkarpacki Klub Biznesu,  Europejski Klub Biznesu, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Klaster Podkarpackie Smaki, Podkarpacki Fundusz Rozwoju, Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej, Wschodni Klaster ICT, Podkarpacki Park Naukowo – Technologiczny, Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej „Klaster IT”, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, G2A.COM, Hotel Rzeszów, Galeria Rzeszów, Polski Holding Brokerski, Toyota Dakar, AXELO, VPPlant, Toton Show, Interopa, Atria Events, Rzeszów Startup Akcelerator, Samsung Inkubator, HugeTech, Idea Global Akcelerator, Dandelion, Airdurance, Esportfield, Resolution, Sygnalista Online.

Szczegóły na: http://businesswithoutlimits.pl/

 

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pozostałe aktualności

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany - Aktualności Rzeszów

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany

RZESZÓW. Na ul. Wieniawskiego trwa trzyetapowa rozbudowa. ...

Wieczorna akcja rzeszowskiej policji. Poszukiwali dwóch nastolatek - Aktualności Rzeszów

Wieczorna akcja rzeszowskiej policji. Poszukiwali dwóch nastolatek

RZESZÓW. Blisko 50 policjantów szukało wczoraj dwóch zaginionych nastolatek. ...

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła - Aktualności Rzeszów

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła

RZESZÓW. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas posiedzenia rządu. ...

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku - Aktualności Rzeszów

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

RZESZÓW. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji. ...

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem