Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Rozpoczyna się betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie

Dodano: 18.07.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek rusza betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie. Proces potrwa około 80 godzin i będzie prowadzony w trybie ciągłym przez dwie 40-osobowe brygady. Na plac budowy trafi ponad 4,4 tys. metrów sześciennych betonu.

21 lipca 2025 r. od godziny 9:00 planowane jest rozpoczęcie betonowania jezdni lewej estakady w ramach budowy Wisłokostrady w Rzeszowie .Jej długość wynosi 373 metry.

Wykonawca szacuje że prace potrwają około 80 godzin. Betonowanie będzie prowadzone w sposób ciągły. Roboty będą realizowane przez dwie brygady, z których każda liczy 40 osób. Zespoły będą pracować w trybie po 12 godzin.

Reklama

Beton będzie dostarczany z dwóch wytwórni jednocześnie (trzecia wytwórnia pozostanie w gotowości rezerwowej), przy udziale 30 betonowozów. Początkowo proces będzie odbywał się przy wykorzystaniu 3 pomp (w tym jednej rezerwowej). Wbudowanych zostanie ponad 4,4 tysiące metrów sześciennych betonu.

Obecnie na estakadzie jezdni prawej trwają prace związane z montażem zbrojenia oraz betonowaniem kap chodnikowych. Dodatkowo wykonywane są roboty w zakresie zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni betonowych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Skrzyżowanie ulic Kwiatkowskiego i Powstańców Warszawy do przebudowy

RZESZÓW. Jedno z najmocniej obciążonych ruchem skrzyżowań w Rzeszowie zostanie przebudowane. W planach jest budowa ronda oraz wiaduktu.

Rzeszów

Rozbudują skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Powstanie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Ogłoszono przetarg na wybór firmy, która przebuduje skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Częścią tej inwestycji będzie budowa sygnalizacji świetlnej, która ułatwi m.in. wyjazd z ul. Mieszka I na ul. Lwowską.

Rzeszów

Największy cmentarz w Rzeszowie zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Kolejne kwatery powstaną na 8 hektarach terenu, od strony ulicy Polnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Łące. Nie żyje 33-letni motocyklista

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. 33-letni motocyklista z powiatu rzeszowskiego zderzył się z samochodem marki suzuki. 

Rzeszów

W weekend 8. Rajd Rzeszowiak. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wyścigi odbywać się będą w gminach Boguchwała i Lubenia.

Rzeszów

Duża inwestycja drogowa na osiedlu Budziwój

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji dla budowy i rozbudowy ulic na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Budziwojskiej.

Rzeszów

Więcej pasażerów na lotniku w Jasionce

JASIONKA. W kwietniu br. z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 49 tys. podróżnych.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka połączone ze 150-leciem Rzeszowskiej Straży Pożarnej. W związku z tym kilka ulic w centrum Rzeszowa zostanie zamkniętych.

Reklama