Rzeszów - Piątek, 12.12.2025
Reklama

Rozpoczyna się betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie

Dodano: 18.07.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek rusza betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie. Proces potrwa około 80 godzin i będzie prowadzony w trybie ciągłym przez dwie 40-osobowe brygady. Na plac budowy trafi ponad 4,4 tys. metrów sześciennych betonu.

21 lipca 2025 r. od godziny 9:00 planowane jest rozpoczęcie betonowania jezdni lewej estakady w ramach budowy Wisłokostrady w Rzeszowie .Jej długość wynosi 373 metry.

Wykonawca szacuje że prace potrwają około 80 godzin. Betonowanie będzie prowadzone w sposób ciągły. Roboty będą realizowane przez dwie brygady, z których każda liczy 40 osób. Zespoły będą pracować w trybie po 12 godzin.

Reklama

Beton będzie dostarczany z dwóch wytwórni jednocześnie (trzecia wytwórnia pozostanie w gotowości rezerwowej), przy udziale 30 betonowozów. Początkowo proces będzie odbywał się przy wykorzystaniu 3 pomp (w tym jednej rezerwowej). Wbudowanych zostanie ponad 4,4 tysiące metrów sześciennych betonu.

Obecnie na estakadzie jezdni prawej trwają prace związane z montażem zbrojenia oraz betonowaniem kap chodnikowych. Dodatkowo wykonywane są roboty w zakresie zabezpieczenia antykorozyjnego powierzchni betonowych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Czy Rzeszów zostanie "Świetlną Stolicą Polski"? Trwa głosowanie

Trwa 12. edycja „Świeć się z Energą”, ogólnopolskiego plebiscytu, w którym wybierane są najpiękniejsze iluminacje rozświetlające polskie miasta. Zwycięskie miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem dla potrzebujących mieszkańców.

Rzeszów

Na terenie Politechniki Rzeszowskiej powstaje Uczelniane Archiwum

RZESZÓW. Rozpoczęto budowę budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej. Obiekt o wartości blisko 3,9 mln zł powstaje na terenie osiedla studenckiego. Ma być gotowy we wrześniu 2021 roku.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Szczecina pociągiem TLK Górski

RZESZÓW. W niedzielę 13 grudnia 2020 roku na tory po raz pierwszy wyjechał pociąg PKP Intercity nazwany na cześć Kazimierza Górskiego, który kursuje między Rzeszowem a Szczecinem.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Trzy linie komunikacji miejskiej od nowego roku pojadą wg. nowego rozkładu jazdy.

Rzeszów

Strabag przebuduje układ komunikacyjny w centrum Rzeszowa. Podpisano umowę

RZESZÓW. Podpisano umowę z firmą Strabag, na przebudowę układu komunikacyjnego w centrum Rzeszowa. Inwestycja ma być gotowa jesienią 2022 roku.

Rzeszów

Policyjny pościg ulicami Rzeszowa za pijanym kierowcą

RZESZÓW. Policjanci drogówki ścigali kierowcę toyoty, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto największy na Podkarpaciu sklep z akwarystyką morską

RZESZÓW. Od 5 grudnia 2020r. funkcjonuje w Rzeszowie największy na podkarpaciu sklep Coral Land z akwarystyką morską oraz salon projektowy Aqua Salon.

Reklama