Reklama

Aktualności / Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę Wisłokostrady

Dodano: 06.03.2023 r.

Ruszył przetarg na budowę Wisłokostrady - Aktualności Rzeszów

Wizualizacja Wisłokostrady / UM Rzeszów

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę jednej z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w ostatnich latach – Wisłokostrady. Na realizację zadania udało się pozyskać blisko 100 mln zł dofinansowania z zewnątrz.

W poniedziałek, w rzeszowskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa dotycząca przetargu na wybór wykonawcy budowy DW 878 od al. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie do ul. Generała Stanisława Maczka, czyli tzw. Wisłokostrady. O szczegółach inwestycji mówili: Prezydent Rzeszowa - Konrad Fijołek, zastępca Prezydenta Rzeszowa - Dariusz Urbanik oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie - Andrzej Maciejko.

- Przystępujemy do tej dużej, odważnej, ważnej strategicznie inwestycji drogowej w mieście - mówił Konrad Fijołek i wyliczył korzyści jakie przyniesie budowa nowej drogi. To m.in. odciążenie centrum miasta i ronda Pobitno, alternatywne połączenie z drogą ekspresową S19 oraz otworzenie pobliskich terenów na działania rekreacyjno-zielone jakie miasto zamierza podjąć w przyszłości.

Inwestycja zakłada budowę w sumie ponad 2 km dróg. Podzielona została na dwa zadania. W ramach pierwszego powstanie dodatkowa jezdnia od ul. Rejtana do targowiska. Następnie od targowiska do ul. Ciepłowniczej powstanie całkowicie nowy, dwujezdniowy odcinek. Drugi etap inwestycji obejmuje swym zakresem m.in. rozbudowę do dwóch jezdni ul. Gen. Maczka. Częścią tego zadania będzie także rozbudowa skrzyżowania ul. Siemińskiego i Gen Maczka. Powstanie tam nowa sygnalizacja świetlna.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną również obiekty inżynierskie: rondo na skrzyżowaniu z ul. Ciepłowniczą, mosty na rzekach Młynówka i Wisłok oraz dwujezdniowa estakada nad linią kolejową Kraków - Medyka.

Po obu stronach nowej drogi powstaną ścieżki rowerowe i chodniki. Wybudowane zostanie nowoczesne oświetlenie (ponad 100 lamp). Konieczna będzie przebudowa wszystkich sieci nadziemnych i podziemnych.

Budowa Wisłokostrady będzie finansowana z budżetu Rzeszowa oraz ze środków zewnętrznych: 65 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład oraz 30 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W piątek ruszył przetarg na wybór firmy która podejmie się realizacji tego zadania. Termin składania ofert został wyznaczony na dzień 31 marca. Na rozstrzygnięcie miasto zarezerwowało 4 miesiące.
 

Wizualizacja Wisłokostrady / UM Rzeszów
Wizualizacja Wisłokostrady / UM Rzeszów
Wizualizacja Wisłokostrady / UM Rzeszów
Wizualizacja Wisłokostrady / UM Rzeszów
Wizualizacja Wisłokostrady / UM Rzeszów
Wizualizacja Wisłokostrady / UM Rzeszów
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg - Aktualności Rzeszów

Połączenie ulic Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg

RZESZÓW. 1,4 kilometra ma mieć nowa droga, który połączy ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego. Miasto ogłosiło przetarg na re...

Kontrole kierowców taksówek na aplikację w Rzeszowie. Ujawniono 10 wykroczeń - Aktualności Rzeszów

Kontrole kierowców taksówek na aplikację w Rzeszowie. Ujawniono 10 wykroczeń

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami KAS oraz BOSG po raz kolejny przeprowadzili kontrole pojazdów oferujących usł...

Ruszył przetarg na budowę strefy wypoczynku i rekreacji na os. Staromieście - Aktualności Rzeszów

Ruszył przetarg na budowę strefy wypoczynku i rekreacji na os. Staromieście

RZESZÓW. W rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej, powstanie duża strefa wypoczynku i rekreacji. Przetarg na poszukiwanie wykonawcy tej...

Nowości na stacji Rzeszów Główny - Aktualności Rzeszów

Nowości na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Na stacji Rzeszów Główny wprowadzono dodatkowe ułatwienia dla podróżnych. PKP Polskie Linie Kolejowe S....

W Rzeszowie powstało Centrum Operacji Bezpieczeństwa  - Aktualności Rzeszów

W Rzeszowie powstało Centrum Operacji Bezpieczeństwa

RZESZÓW. Centrum Operacji Bezpieczeństwa, z angielskiego Security Operations Center (SOC),  ma chronić miasto m.in. przed incyde...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Reklama
Partnerzy: