Rzeszów - Wtorek, 23.06.2026
Reklama

Ruszyła rozbudowa ul. Robotniczej. Powstanie ścieżka pieszo-rowerowa

Dodano: 10.06.2026 r. / Redakcja

ul. Robotnicza w Rzeszowie - fot. Archiwum RESinet.pl
ul. Robotnicza w Rzeszowie - fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Rozpoczęły się roboty budowlane w ramach rozbudowy drogi powiatowej – ul. Robotniczej. Inwestycja warta ponad 5,1 mln zł obejmie m.in. budowę niemal kilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej. Zadanie dofinansowano ze środków unijnych.

Po pracach przygotowawczych wykonawca – firma STRABAG – rozpoczął ustawianie krawężników pod projektowaną ścieżkę pieszo-rowerową. Równolegle prowadzone są roboty związane z przebudową sieci elektrycznej oraz pozostałej infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

Kluczowym elementem projektu będzie budowa ścieżki pieszo-rowerowej o długości 920 m – od skrzyżowania z al. Sikorskiego do ul. Ćwiklińskiej. Trasa będzie miała 3 metry szerokości, a miejscami 3,5 metra. Uzupełnieniem układu komunikacyjnego będą nowe chodniki.

Zakres prac obejmuje także przebudowę skrzyżowań z ul. Spacerową i ul. Zelwerowicza, zatok autobusowych oraz miejsc parkingowych.

Istotnym elementem inwestycji będzie wykonanie systemu kanalizacji deszczowej oraz kompleksowe odwodnienie terenu, w tym około 150-metrowe przykrycie potoku Matysówka. Powstanie również nowe oświetlenie uliczne.

Wartość inwestycji to 5 120 920,72 zł. Zadanie jest dofinansowane z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027 w ramach projektu „Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie ROF".


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały trzy kolejne pojemniki na elektroodpady. Łącznie w mieście jest już 38 miejsc, gdzie można oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

Kolejny krok w sprawie utworzenia drogi rowerowej z Rzeszowa do Łańcuta

RZESZÓW. Około 20 kilometrów długości ma mieć trasa rowerowa, która połączy Rzeszów z Łańcutem. We wtorek prezydent Konrad Fijołek rozmawiał z władzami sąsiednich gmin o możliwościach jej przebiegu.

Rzeszów

Rzeszowskie Pogotowie ma nowe ambulanse

RZESZÓW. Trzy nowe ambulanse trafiły do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Ich zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z POIiŚ, z budżetu wojewody podkarpackiego oraz dzięki wsparciu Miasta Rzeszów.

Rzeszów

Od 1 lutego droższe bilety komunikacji miejskiej. Koniec bezpłatnych przejazdów dla bezrobotnych

RZESZÓW. Od 1 lutego 2022 r. za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej zapłacimy więcej. 

Rzeszów

Rzeszowski Bon Żłobkowy - nabór wniosków

RZESZÓW. Ponad 500 dzieci korzystało regularnie z bonu żłobkowego w Rzeszowie w ubiegłym roku. Aby móc z niego nadal korzystać, konieczne jest złożenie wniosku o przedłużenie świadczenia.  

Rzeszów

Nocny wypadek na Zalesiu. Pijany kierowca uderzył w budynek pizzerii

RZESZÓW. 34-letni kierowca bmw, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w budynek pizzerii przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie w Rzeszowie. Mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nową serwerownię za ponad 13 mln zł

RZESZÓW. 3 stycznia, Minister Przemysław Czarnek odwiedził Politechnikę Rzeszowską, gdzie m.in. obejrzał nową serwerownię, która powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. 

Rzeszów

Rozbudowa Inteligentnego Systemu Transportowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną i rondach zamontowane zostaną dodatkowe czujniki. Dzięki dodatkowym czujnikom zmieni się także rola przycisków dla pieszych i rowerzystów.

Reklama