Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Rzeszowskie przystanki solarne wyróżnione za granicą

Dodano: 16.07.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Rzeszów został wyróżniony za solarne przystanki. Serwis należący do grupy Euronews zaliczył stolice województwa podkarpackiego do jednego z czterech europejskich liderów w dziedzinie ekologicznego transportu.

Co łączy Rzeszów, Londyn, Ruesselsheim i Kopenhagę? W tym przypadku serwis Livingit, który w swoim materiale wyróżnił cztery miasta w dziedzinie ekologicznego transportu. Stolice innowacji wyróżniono za przystanki solarne.

„Polskie miasto wykona 140 nowych ekologicznych wiat autobusowych i zmniejszy emisję CO2 autobusami elektrycznymi do końca września tego roku. Nowe inteligentne wiaty w mieście nie tylko zapewniają ławkę i schronienie przed pogodą, ale także panele słoneczne, które nieustannie pracują nad pozyskiwaniem energii słonecznej” – czytamy w materiale Livingit.
Reklama
Poza Rzeszowem wyróżniono londyński projekt wprowadzenia do 2020 roku piętrowych autobusów napędzanych wodorem, akcję związaną z instalacją dużej ilości ładowarek dla samochodów elektrycznych w Ruesselsheim (miasto obok Frankfurtu) oraz plan Kopenhagi dążącej do wycofania z przestrzeni miejskiej autobusów zasilanych ropą i zamianą ich na pojazdy zasilane elektrycznie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na dachu Galerii Rzeszów zamieszkało 5 rodzin pszczelich – to nawet pół miliona pszczół. 

Rzeszów

Arkadiusz Andrejkow stworzył mural na budynku OKL Prz w Jasionce

JASIONKA. Mural ma przypominać o lokalnych lotniczych tradycjach, popularyzować lotnictwo i inspirować przyszłych adeptów pilotażu do studiowania.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi dla potrzebujących

RZESZÓW. W centrum handlowym Plaza obędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Rzeszów

Nowy żłobek powstanie na os. Wilkowyja

RZESZÓW. Radni zabezpieczyli pierwsze środki na budowę nowego żłobka na osiedlu Wilkowyja. Ma powstać do 2022 roku.

Rzeszów

Kierowco! Remont ul. Lisa-Kuli rozpoczęty [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Utrudnień należy się spodziewać do końca sierpnia. Remontowana droga będzie miała całkowicie nową nawierzchnię.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

RZESZÓW. „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania” – to hasło tegorocznej pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy, która ze względu na pandemię odbywa się w zmienionej formie.

Rzeszów

Rusza budowa Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Dziś symbolicznie wbito łopatę pod budowę Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Inwestycja o wartości ponad 90 mln zł ma być gotowa w połowie 2022 roku.

Rzeszów

29. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice, objazdy autobusów

RZESZÓW. W czwartek rusza MARMA 29. Rajd Rzeszowski. Zawody odbędą się na ulicach Rzeszowa i powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. 

Reklama