Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Schematy linii na przystankach? Ratusz: tak, ale po wprowadzeniu wszystkich zmian w rozkładzie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Czy na rzeszowskich przystankach, na których zatrzymuje się komunikacja miejska znajdą się schematy linii, które docelowo mają pomóc w organizacji dojazdów z przesiadką? Ratusz informuje, że tak, ale dopiero w momencie wprowadzenia wszystkich zmian w rozkładach jazdy.

Schematy linii umieszczone na przystankach w praktyce skierowane są do osób przyjezdnych oraz seniorów, aby bezproblemowo mogły oni zaplanować sobie podróż z miejsca A i B, jeżeli oczywiście trasa wymaga przesiadek. Dotychczas na żadnym rzeszowskim przystanku taki schemat nie istnieje.

Warto wspomnieć, że podobne rozwiązania już od wielu lat sprawdzają się w wielu miastach europejskich, przez co turyści odwiedzający daną miejscowość mają najprościej mówiąc „ułatwione życie”. W Polsce takie schematy znajdziemy na przystankach takich miast jak m.in. Częstochowa, Kraków oraz Wrocław.
Reklama
Niedawno Zarząd Transportu Miejskiego zaczął zmieniać rozkłady linii komunikacji miejskiej, i jak słyszymy nie będzie jednej dużej zmiany, ale poprawki wprowadzane będą w odstępach czasu. Termin wprowadzenia wszystkich zmian nie został określony.

„Nie ma ostatecznej daty. Wszystkie będą zmieniane na bieżąco” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos, z biura prasowego Urzędu Miasta.

Dlaczego właśnie w tym miejscu wspominamy o zmianach w rozkładzie? Gdyż właśnie od zakończenia ich wprowadzania uzależniony jest montaż schematów jazdy poszczególnych linii na przystankach w Rzeszowie.

„Schematy linii pojawią się na przystankach, kiedy wszystkie zmiany linii zostaną wprowadzone” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonoc.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Stephane Antiga rozpoczyna z "wysokiego C". Pożegnał dziewięć zawodniczek

RZESZÓW. Klub pożegnał się z Helene Rousseaux, Mają Tokarską, Barbarą Zakościelną, Petyą Barakovą, Agatą Sawicką, Dorotą Medyńską, Agnieszką Rabką, Kingą Hatalą, Evą Yanevą

Rzeszów

Ruszył kolejny przetarg na projekt rozbudowy ronda Pobitno

RZESZÓW. Zgodnie z wytycznymi, dokumentacja powinna być gotowa 31 maja 2020 roku.

Rzeszów

Uniwersytecki Szpital Kliniczny miałby powstać w Świlczy. Całkowity koszt inwestycji może wynieść 900 mln zł

RZESZÓW. Wzorem dla placówki miałyby być podobne ośrodki stworzone w Szwecji i Australii.

Rzeszów

Drzewo bzu czarnego z Rzeszowa z szansą na tytuł Drzewa Roku 2019

RZESZÓW. Laureat z Rzeszowa znajduje się przy ul. Grodzisko 5.

Rzeszów

18-latek ukrył narkotyki w bieliźnie. Mężczyzna posiadał przy sobie 49 gramów mefedronu

RZESZÓW. Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać narkotyki, uzyskali policjanci z komisariatu w Tyczynie.

Rzeszów

Rzeszów w wersji z Mincecrafta? 17 czerwca rusza Minecraft Demo Day

RZESZÓW. Już 17 czerwca uczniowie rzeszowskich szkół wezmą udział w warsztatach edukacyjnych Minecraft: Education Edition.

Reklama