Rzeszów - Niedziela, 04.05.2025
Reklama

Schematy linii na przystankach? Ratusz: tak, ale po wprowadzeniu wszystkich zmian w rozkładzie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Czy na rzeszowskich przystankach, na których zatrzymuje się komunikacja miejska znajdą się schematy linii, które docelowo mają pomóc w organizacji dojazdów z przesiadką? Ratusz informuje, że tak, ale dopiero w momencie wprowadzenia wszystkich zmian w rozkładach jazdy.

Schematy linii umieszczone na przystankach w praktyce skierowane są do osób przyjezdnych oraz seniorów, aby bezproblemowo mogły oni zaplanować sobie podróż z miejsca A i B, jeżeli oczywiście trasa wymaga przesiadek. Dotychczas na żadnym rzeszowskim przystanku taki schemat nie istnieje.

Warto wspomnieć, że podobne rozwiązania już od wielu lat sprawdzają się w wielu miastach europejskich, przez co turyści odwiedzający daną miejscowość mają najprościej mówiąc „ułatwione życie”. W Polsce takie schematy znajdziemy na przystankach takich miast jak m.in. Częstochowa, Kraków oraz Wrocław.
Reklama
Niedawno Zarząd Transportu Miejskiego zaczął zmieniać rozkłady linii komunikacji miejskiej, i jak słyszymy nie będzie jednej dużej zmiany, ale poprawki wprowadzane będą w odstępach czasu. Termin wprowadzenia wszystkich zmian nie został określony.

„Nie ma ostatecznej daty. Wszystkie będą zmieniane na bieżąco” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos, z biura prasowego Urzędu Miasta.

Dlaczego właśnie w tym miejscu wspominamy o zmianach w rozkładzie? Gdyż właśnie od zakończenia ich wprowadzania uzależniony jest montaż schematów jazdy poszczególnych linii na przystankach w Rzeszowie.

„Schematy linii pojawią się na przystankach, kiedy wszystkie zmiany linii zostaną wprowadzone” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonoc.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wjechał w ogrodzenie dwóch posesji. Kierowca miał 1,7 promila

BOGUCHWAŁA. Do zdarzenia doszło 11 lutego po godz. 21 w Boguchwale.

Rzeszów

Miasto wyremontuje ul. Różaną oraz ul. Kosynierów

RZESZÓW. Prace wykonywane na  ulicach mają zakończyć się do 31 lipca 2019 roku.

Rzeszów

656 zł – oto średnia cena OC w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie średnia składka spadła aż o 3,5%.

Rzeszów

Unieważniono przetarg na modernizację Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Przetarg został unieważniony z prostej przyczyny: oferta wykonawcy przekracza wymagania finansowe miasta o prawie 10 mln zł.

Rzeszów

14 lutego na Podpromiu odbędą się Podkarpackie Targi Pracy

RZESZÓW. Organizatorem targów pracy jest Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Sky&More 2019, czyli o przyszłości branży lotniczej. Eksperci spotkają się w Rzeszowie 30 maja

RZESZÓW. Kongres Sky&More 2019 organizowany jest pod patronatem Związku Regionalnych Portów Lotniczych.

Reklama