Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

Siatkarze z Rzeszowa zdobywają trzy punkty w Olsztynie

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali w Olsztynie Indykpol AZS 3:1 w meczu 16. kolejki PlusLigi. Rzeszowianie zapisali na swoim koncie ważne trzy punkty. MVP spotkania został Zbigniew Bartman.

W Olsztynie spotkały się dwa zespoły, które walczą o awans do play-off i które źle rozpoczęły rundę rewanżową w PlusLidze. W poprzedniej kolejce Asseco Resovia przegrała w Suwałkach ze Ślepskiem 1:3, a olsztynianie ulegli we własnej hali Aluron Virtu CMC Zawiercie. Obie drużyny mają też swoje problemy kadrowe. Asseco Resovię od początku sezonu nękają kontuzje środkowych, a Indykpol AZS został praktycznie bez atakujących. Remigiusz Kapica, który występował w ostatnich spotkaniach jest kontuzjowany, a podstawowy atakujący, Czech Jan Hadrava dopiero wraca do treningów. Z konieczności więc na ataku zagrał Wojciech Żaliński.

W początkowej fazie pierwszego seta rzeszowianie robili sporo błędów, miejscowi także podobnie, dlatego wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w połowie tej partii, za sprawą zagrywek Amerykanina Kawiki Shojiego, Asseco Resovia odskoczyła wyraźnie od rywali. Rzeszowianie dobrze bronili, skutecznie kontrowali i prowadzili już 20:13. Pewnie objęli prowadzenie w meczu.

W drugim secie role się odwróciły. Resoviacy nie potrafili poradzić sobie z zagrywkami młodego Mateusza Poręby i olsztynianie odskoczyli już na początku partii na pięć punktów (10:5). W ataku świetnie grał Żaliński, wspierany przez kolegów. Natomiast dobry w pierwszym secie atak resoviaków całkowicie się zaciął. W meczu był remis.
Reklama
Dwa jednostronne sety nieco uśpiły kibiców. Na szczęście kolejny przysporzył więcej emocji. Walka punkt za punkt trwała do samego końca seta, choć w jego trakcie rzeszowianie odskoczyli nawet na trzy „oczka”. Przewagę szybko jednak roztrwonili, a w samej końcówce Indykpol AZS prowadził już nawet 23:22. W końcówce jednak Asseco Resovia wykorzystała kontrę, a w ostatniej piłce pomylił się Żaliński i znów prowadzili rzeszowianie. Żaliński pomylił się w decydującym momencie, ale w trzech setach zdobył aż 23 punkty, a cała gra olsztynian opierała się właśnie na nim.

Dobrą zmianę w ekipie z Rzeszowa dali Marcin Komenda i Australijczyk Luke Perry. Obaj zaczęli trzecią partię w wyjściowym składzie i obaj pokazali się z bardzo dobrej strony. Komenda bardzo mądrze prowadził grę, dzielił swoich skrzydłowych po równo, a gdy trzeba było, korzystał także ze środkowych. To pozwoliło na budowanie przewagi już na początku czwartej partii. Asseco Resovia popełniała mniej błędów, skutecznie grała w ataku i cały czas kontrolowała wydarzenia na boisku. Wypracowaną na początku przewagę utrzymała do końca seta i sięgnęła po trzy niezwykle ważne punkty.

Sety: 16:25, 25:19, 23:25, 21:25
Indykpol: Woicki, Andringa, Poręba, Żaliński, Mika, Seyed oraz Żurek (libero), Sokołowski, Kowalski, Pietraszko.
Asseco Resovia: Shoji, Marechal, Krulicki, Bartman, Hoag, Lemański oraz Mariański (libero), Komenda, Perry (libero), Rousseaux, Kosok.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ruszy jeszcze w tym roku?

RZESZÓW. Inwestycja obejmująca budowę wielopoziomowego parkingu oraz modernizacji głównego budynku Dworca PKP ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Rzeszów

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

Rzeszów

Rzeszów ma już swoją edycję Monopoly [FOTO]

RZESZÓW. Podczas 8. urodzin Millenium Hall zaprezentowano rzeszowską edycję popularnej gry Monopoly.

Rzeszów

Wypadek na ul. Cieplińskiego. Motocyklistę przewieziono do szpitala

RZESZÓW. Policjanci pracowali na miejscu wypadku na ul. Cieplińskiego.

Rzeszów

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa odcinka ma zostać zakończona 30 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Radni miasta dostaną tablety. System do głosowania do wymiany?

RZESZÓW. Koszt jednego urządzenia wynosi około tysiąca zł.

Rzeszów

Zaniżali wartość luksusowych samochodów. Zarobili na tym ponad 41 mln zł

RZESZÓW. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie oraz funkcjonariusze KAS zatrzymali kolejne osoby. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty.

Reklama