Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Śmierć nastolatków w Rzeszowie. Nowe informacje z prokuratury

Dodano: 15.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Rzeszowska Prokuratura ujawniła wstępną przyczynę zgonu 14-letniej Mai oraz 15-letniego Wiktora, których ciała znaleziono w sobotę w Rzeszowie.

13 października 2025 roku w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszowa wszczęto śledztwo w kierunku czynu z art. 151 Kodeksu karnego, tj. doprowadzenia człowieka do targnięcia się na własne życie poprzez namowę lub udzielenie pomocy.

We wtorek, 14 października, w Katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przeprowadzono otwarcie zwłok nastolatków.

- Biegły wstępnie ocenił, że przyczyną ich zgonu było uduszenie gwałtowne przez powieszenie. Ponadto w toku sekcji pobrano i zabezpieczono materiał do dalszych badań toksykologicznych, biologicznych i daktyloskopijnych – przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztof Ciechanowski. Dodał, że ze względu na dobro postępowania prokuratura nie udziela dalszych informacji.

Reklama

Tragiczny finał poszukiwań nastolatków

W piątek rano, 10 października 2025 r., 14-letnia Maja z Rzeszowa oraz 15-letni Wiktor z powiatu sanockiego opuścili swoje miejsca zamieszkania w celu udania się do szkoły, do której jednak nie dotarli. Od momentu zaginięcia telefony nastolatków były nieaktywne. Wieczorem rodzice zaginionych zgłosili sprawę na policję. Służby rozpoczęły intensywne poszukiwania, w których uczestniczyli policjanci, strażacy oraz ratownicy z psami ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami (STORAT).

Niestety, poszukiwania zakończyły się tragicznie. Ciała nastolatków odnaleziono w sobotę (11 października) po południu na terenach zielonych w rejonie ulicy Chłędowskiego w Rzeszowie, w pobliżu budowy Wisłokostrady.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa. Zamknięte ulice i objazdy autobusów

RZESZÓW. Sprawdź, które ulice będą zamknięte i jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

Rzeszów

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

RZESZÓW. Nowe przystanki "na żądanie" zaczną obowiązywac od 1 sierpnia br. 

Rzeszów

Straż Miejska znakuje rowery. Najbliższa akcja już 20 lipca

RZESZÓW. Znakowanie odbywa się w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Targowej 1. Wcześniej, należy się zarejestrować pod nr telefonu 986.

Rzeszów

W pobliżu Wisłoka posadzono kolejne duże drzewa

RZESZÓW. Lipy szerokolistne i klony pojawiły się na terenie poniżej wybudowanego niedawno łącznika al. Kopisto i ul. Wierzbową. 

Rzeszów

Zarzuty dla sprawców postrzelenia 23-letniej mieszkanki Rzeszowa

RZESZÓW. Mateusz M. i Sebastian S usłyszeli m.in. zarzut usiłowania zabójstwa.

Rzeszów

Klasa dla młodzieży z Ukrainy w ZSKU

RZESZÓW. Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie otwiera nowy kierunek nauki skierowany także dla młodzieży ukraińskiej. Patronat nad klasą objęła firma Strabag.

Rzeszów

Zielona przestrzeń rekreacyjna z zakątkami tematycznymi na os. Nowe Miasto

RZESZÓW. Inwestycja o wartości 285 tys. zł ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Nowoczesny rezonans magnetyczny w szpitalu przy ul. Rycerskiej

RZESZÓW. W Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie otwarto nowoczesną Pracownię Rezonansu Magnetycznego. Pracownia posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Powstała dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Reklama