Rzeszów - Sobota, 25.07.2026
Reklama

Śmierć nastolatków w Rzeszowie. Nowe informacje z prokuratury

Dodano: 15.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Rzeszowska Prokuratura ujawniła wstępną przyczynę zgonu 14-letniej Mai oraz 15-letniego Wiktora, których ciała znaleziono w sobotę w Rzeszowie.

13 października 2025 roku w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszowa wszczęto śledztwo w kierunku czynu z art. 151 Kodeksu karnego, tj. doprowadzenia człowieka do targnięcia się na własne życie poprzez namowę lub udzielenie pomocy.

We wtorek, 14 października, w Katedrze Medycyny Sądowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przeprowadzono otwarcie zwłok nastolatków.

- Biegły wstępnie ocenił, że przyczyną ich zgonu było uduszenie gwałtowne przez powieszenie. Ponadto w toku sekcji pobrano i zabezpieczono materiał do dalszych badań toksykologicznych, biologicznych i daktyloskopijnych – przekazał rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztof Ciechanowski. Dodał, że ze względu na dobro postępowania prokuratura nie udziela dalszych informacji.

Reklama

Tragiczny finał poszukiwań nastolatków

W piątek rano, 10 października 2025 r., 14-letnia Maja z Rzeszowa oraz 15-letni Wiktor z powiatu sanockiego opuścili swoje miejsca zamieszkania w celu udania się do szkoły, do której jednak nie dotarli. Od momentu zaginięcia telefony nastolatków były nieaktywne. Wieczorem rodzice zaginionych zgłosili sprawę na policję. Służby rozpoczęły intensywne poszukiwania, w których uczestniczyli policjanci, strażacy oraz ratownicy z psami ze Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami (STORAT).

Niestety, poszukiwania zakończyły się tragicznie. Ciała nastolatków odnaleziono w sobotę (11 października) po południu na terenach zielonych w rejonie ulicy Chłędowskiego w Rzeszowie, w pobliżu budowy Wisłokostrady.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwają prace na stacji Rzeszów Główny. Do dwóch nowych peronów dołączy trzeci

RZESZÓW. Wykonawca realizuje prace przy peronie 3 oraz kontynuuje roboty w przejściu podziemnym.  Przy wiadukcie na ul. Batorego układane są tory.

Rzeszów

Rondo na Śródmieściu im. prof. Bartoszewskiego

RZESZÓW. Radni zdecydowali. Rondo na Staromieściu będzie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Rzeszów

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

RZESZÓW. Inwestycja ma być gotowa do 30 września br.

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Rzeszów

Parking wielopoziomowy na Podpromiu coraz bliżej

RZESZÓW. Siedem firm jest zainteresowanych stworzeniem projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będą rzadziej odbierać śmieci?

RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Rzeszów

W Rzeszowie będzie rondo im. Władysława Bartoszewskiego?

RZESZÓW. Dziś XXXIII sesja Rady Miasta. Jednym z tematów będzie nadanie nazwy nowemu rondu na os. Staromieściu.

Rzeszów

W Pro-Familii otwarto Centrum Chorób Piersi

RZESZÓW. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia powstało Centrum Chorób Piersi. Miejsce to oferuje kobietom dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.  

Reklama