Reklama

Aktualności / Rzeszów

Sprzęt sportowy dla rzeszowskich szkół od UNICEF

Dodano: 08.03.2023 r.

Sprzęt sportowy dla rzeszowskich szkół od UNICEF - Aktualności Rzeszów

fot. Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. UNICEF doposażył rzeszowskie szkoły w sprzęt sportowy, aby poprzez sport i zabawę pomóc w  integracji dzieci i młodzieży. To kolejny element porozumienia podpisanego 29 czerwca 2022 roku pomiędzy Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF i Miastem Rzeszów.

-Dzięki współpracy z UNICEF, Rzeszów odpowiada na potrzeby dzieci i młodzieży która przyjechała z Ukrainy i u nas znalazła schronienie, u nas uczęszcza do szkół, przedszkoli. To, co w tej chwili jest najbardziej istotne to budowanie więzi, relacji społecznych i integracja dzieci i młodzieży polskiej oraz ukraińskiej, a nie od dzisiaj wiadomo, że nic tak nie łączy jak sport - powiedział Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Skrzynie ze sprzętem sportowym i rekreacyjnym otrzymało 35 rzeszowskich szkół i przedszkoli. Każda ze skrzyń zawiera 26 elementów. Są tu m.in. piłki do koszykówki, siatkówki, do piłki nożnej, piłki plażowe, skakanki, gwizdki, taśmy miernicze, kule do rzucania, gry planszowe, przewodniki dla dzieci z niepełnosprawnością i podręczniki.

Zestawy trafiły do: Szkół Podstawowych nr 1, 2, 3, 5, 8, 10, 11, 16, 17, 18, 21, 22, 24, 25, 28, 29, Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4, Zespołów Szkolno-Przedszkolnych nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, I LO, VIII LO, IX LO, Zespołu Szkół Gospodarczych, Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego oraz Zespołu Szkół  Sportowych.

Głównym celem współpracy Miasta i UNICEF jest wsparcie i integracja dzieci i młodzieży. Do tej pory w ramach porozumienia zrealizowano szereg działań służących zarówno ukraińskim uchodźcom, jak i mieszkańcom Rzeszowa. Efektem wspólnego działania Miasta i UNICEF są m.in.: wsparcie psychologiczno- emocjonalne zapewnione uczniom zapisanym do rzeszowskich szkół i przedszkoli, zatrudnienie asystentów wielokulturowych, organizacja zajęć pozalekcyjnych dla uczniów z zakresu historii, kultury i geografii Polski i Ukrainy, zakup zestawów z wyprawką dla uczniów.

Dodatkowo w ramach porozumienia UNICEF pomógł  w utworzeniu i działaniu Punktu Informacji Oświatowej i Centrum Nauki Zdalnej przy ul. Gałęzowskiego 2 w Rzeszowie. Zapewniono dostęp do usług zdrowotnych poprzez zainstalowanie tablic informacyjnych z tłumaczeniem na język ukraiński, dostosowano poczekalnie w przychodniach dla matek z dziećmi, zakupiono zestawy higieniczne do szkół, przedszkoli, ośrodków pomocy społecznej, RDK. Dzięki pomocy UNICEF w Rzeszowie zorganizowano zajęcia integracyjne, plenerowe wydarzenia integrujące społeczność lokalną i uchodźców z Ukrainy, półkolonie letnie, warsztaty, spotkania wzmacniająco- wspierające dla dzieci i opiekunów. Doposażono również palce zabaw w przedszkolach, a żłobki zaopatrzono w zestawy zabawek.

Wg porozumienia z czerwca 2022roku, łączna wartość pomocy, która trafi do Rzeszowa to ponad 11 milionów zł . Pierwsza otrzymana transza to ponad 7 milionów zł. Z przekazywanej przez UNICEF pomocy korzystają zarówno ukraińskie, jak i polskie dzieci. W kolejnych miesiącach 2023 r. planowana jest kontynuacja współpracy.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Studencki korowód przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

Studencki korowód przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu

​RZESZÓW. W piątek w Rzeszowie rozpoczną się dwudniowe Rzeszowskie KultURalia Studenckie. Ulicami Rzeszowa przejdzie studencki ...

W Rzeszowie trwają przygotowania do inauguracji sezonu kąpielowego - Aktualności Rzeszów

W Rzeszowie trwają przygotowania do inauguracji sezonu kąpielowego

RZESZÓW. 10 czerwca rozpocznie się tegoroczny sezon letni na rzeszowskich kąpieliskach. Zarówno na basenach ROSiR, jak i Żwiro...

Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów - Aktualności Rzeszów

Przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Kontrole prowadzone są w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 6.00 do 9.00....

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie - Aktualności Rzeszów

Odlotowy Dzień Dziecka w Plazie

RZESZÓW. Podczas imprezy będzie można poczuć się jak pilot samolotu F-35 lub szybowca, wziąć udział w grze logicznej oraz pokazach na...

Przy SP 10 powstanie miasteczko ruchu drogowego - Aktualności Rzeszów

Przy SP 10 powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. W czasie tegorocznych wakacji na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 ma powstać miasteczko ruchu drogowego. Przetarg na jego bu...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Nowa apteka całodobowa w Rzeszowieprazykwantel sprzedam zentel i: Leki przeciwpasozytnicze...
Studencki korowód przejdzie ulicami Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchuprazykwantel sprzedam zentel i: Leki przeciwpasozytnicze...
Zderzenie dwóch samochodów na ul. Witolda. Jedna osoba w szpitaluDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Nad Wisłokiem powstanie nowa ścieżka pieszo-rowerowaAndrzej Nowak: ścieżka pieszo rowerowa...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: