Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Strajk kobiet. Dziś kolejny protest w Rzeszowie

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. „Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia” – pod takim hasłem dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwników orzeczenia TK ws. aborcji. Po godz. 17:00 należy spodziewać się utrudnień w centrum miasta.

Na piątek, 30 października w całej Polsce zapowiadane są manifestacje przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W Rzeszowie protestujący zbiorą się o godz. 17:00 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. „Zbierzcie ze sobą garnki, bębny, pokrywki by zrobić hałas” - zachęcają na stronie wydarzenia organizatorzy protestu, jednocześnie przypominając uczestnikom o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznego dystansu.  

Póki co, organizatorzy nie ujawnili szczegółów dzisiejszej manifestacji w stolicy Podkarpacia, jednak można się spodziewać, że przybierze ona kształt podobny do wcześniejszych akcji.  Wiadomo, że protest odbędzie się w dwóch formach: samochodowej i pieszej.
 
Reklama
Protestujący kierowcy mają blokować centrum miasta poprzez wolny przejazd od ronda Dmowskiego, przez ulicę Cieplińskiego, do ronda Pakosława w rejonie Outletu Grafiica. Z kolei piesi, najprawdopodobniej wyruszą spod Pomnika Czynu Rewolucyjnego i „przespacerują się” przez centrum miasta.

W poprzednich dniach protestujący podczas „spaceru” przez miasto, zatrzymywali się m.in. pod siedzibą Kurii Diecezjalnej przy ul. Zamkowej, pod biurem poselskim Grzegorza Brauna przy ul. Słowackiego czy siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

RBO 2025. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę projektów

RZESZÓW. 156 projektów zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przesyłania pomysłów minął 18 sierpnia o godz. 23:59.

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa oszukana metodą „na wypadek”. Straciła 80 tys. zł

RZESZÓW. 76-letnia mieszkanka Rzeszowa uwierzyła oszustce, która wmówiła że jest jej córką i potrzebuje pomocy. Dopiero po fakcie, seniorka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Poszkodowana kobieta straciła...

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Rzeszów

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. 42-letni motocyklista zginął na miejscu

42-letni motocyklista, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery. Zginął na miejscu.

Reklama