Rzeszów - Poniedziałek, 16.02.2026
Reklama

Strażacy z OSP Drabinianka mają nowy wóz

Dodano: 04.08.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie wozu strażackiego OSP Rzeszów - Drabinianka / fot. UM Rzeszowa
Zdjęcie wozu strażackiego OSP Rzeszów - Drabinianka / fot. UM Rzeszowa

RZESZÓW. 379 tys. zł kosztował nowy wóz dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeszowie-Drabiniance. Nowoczesny pojazd został zakupiony w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy pojazd to lekki samochód pożarniczy marki Volkswagen Crafter. Został wyposażony w specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Na jego pokładzie znalazł się m.in. wodno-pianowy agregat wysokociśnieniowy, wyciągarka elektryczna oraz pneumatyczny, teleskopowy maszt oświetleniowy. Dodatkowo, samochód został doposażony w m.in. latarki taktyczne oraz nowoczesne urządzenia łączności za kwotę 20 tysięcy złotych. Środki te pochodziły również z puli Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy Crafter to kolejny pojazd na stanie jednostki OSP Rzeszów-Drabinianka. Wcześniej strażacy dysponowali już średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym marki Volvo, lekkim Fordem Transitem oraz quadem, który niedawno trafił do służby. Powiększenie floty znacząco zwiększa możliwości operacyjne jednostki, która z roku na rok staje się coraz lepiej przygotowana do reagowania na różnorodne zagrożenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwie mieszkanki Rzeszowa okradzione. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów

RZESZÓW. Mężczyźni podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną.

Rzeszów

Podkarpacie jest gotowe na zimę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Przedstawiciele poszczególnych służb informowali, że wszelkie przygotowania do zimy dobiegły końca.

Rzeszów

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. 

Rzeszów

Iluminacje świąteczne w Rzeszowie. Pojawiły się dwie oferty na dostawę dekoracji

RZESZÓW. Zwycięzca przetargu ma obowiązek zamontować wszystkie iluminację do 30 listopada br., zaś ich demontaż musi nastąpić w terminie do 14 lutego 2020 roku.

Rzeszów

Straż Miejska w Rzeszowie zmienia lokalizacje. W planach przeniesienie innych wydziałów

RZESZÓW. Na Straż Miejską w Rzeszowie czeka przeprowadzka. Ich siedziba zostanie przeniesiona bliżej rzeszowskiego Rynku.

Rzeszów

4 mln wsparcia dla Podkarpackiego Centrum Innowacji. Grant dla projektu dot. walki z nowotworem

RZESZÓW. Łącznie do programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji zgłoszono 103 wnioski.

Rzeszów

Już dzisiaj pierwszy mecz Asseco Resovii na Podpromiu. Andrzej Kowal wraca do Rzeszowa

RZESZÓW. Dla rzeszowian będzie to pierwszy mecz przed własną publicznością.

Rzeszów

31 października policjanci rozpoczynają akcje „Znicz 2019”. Znamy szczegóły dot. organizacji ruchu

RZESZÓW. W czwartek, 31 października rzeszowscy policjanci przystąpią do akcji „Znicz 2019”.

Reklama