Reklama

Aktualności Rzeszów

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji

Dodano: 22.11.2019

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Na ulicach miasta widać już pierwsze ozdoby świąteczne. W tym roku na iluminacje świąteczne miasto przeznaczyło prawie 1,3 mln zł.

Z każdym dniem na ulicach miasta przybywać będzie iluminacji świątecznych. Co więcej, na rzeszowskim Rynku mieszkańcy oraz turyści mogą już podziwiać kilkunastometrową choinkę, rzecz jasna wraz z niezbędnymi ozdobami. Nie będzie to jedyna dekoracją na Rynku, poza choinką dla mieszkańców miasta przygotowano również oświetlony autobus z rogami.

Dodatkowo w rejonie ratusza zobaczymy 26 sztuk słupów oświetleniowych, które swoim kształtem mają nawiązywać do formy korony drzew. Na latarniach przy ul. Kościuszki, ul. Grunwaldzkiej oraz na Placu Farnym zamontowanych zostanie odpowiednio 16, 22 i 3 sztuk dekoracji świetlnych umieszczonych na obręczy. W roku poprzednim na ul. 3 Maja mogliśmy robić zdjęcia wewnątrz bombki choinkowej, tym razem na pamiątkowych zdjęciach będzie można uwiecznić prawie 3,5 metrowy zaprzęg reniferów oraz sań, do których będziemy mogli wsiąść.Ciekawa iluminacja znajdzie się na Skwerze Górskiego, na przejściu pomiędzy małymi fontannami. Znajdzie się tam sześć wróżek, po trzy w każdej niecce. Z kolei na rondzie Pobitno zaobserwujemy osobliwe oblicze czterech św. Mikołajów przemierzającego wnętrze ronda na motorze żużlowym. Nasi świąteczni goście wjeżdżający do Rzeszowa od strony ul. Warszawskiej oraz Lubelskiej zobaczą na rondzie Jana Pawła II dekoracja w formie napisu "Rzeszów" okraszonego kokardą w towarzystwie prezentów o wysokości 4,8 m.REKLAMA

Iluminację świąteczne na latarniach znajdą się także na ul. 3 Maja, Matejki, Sokoła, Mickiewicza, Słowackiego, Jagiellońskiej, na wiadukcie Tarnobrzeskim, ul. Marszałkowskiej, Cieplińskiego, Lisa Kuli, ul. Kilara, na moście Zamkowym, również na skrzyżowaniu ul. Rejtana - Niepodległości- Kopisto. Dekoracje zobaczymy także na ul. Grottgera, Asnyka, Krakowskiej, na wiadukcie Śląskim, rondzie MSW, ul. Hetmańskiej, W. Pola, Poznańskiej oraz rondzie Pileckiego i Kuronia.

Przypominamy również, że w ubiegłym roku za dekorację świąteczne miasto zapłaciło 1,1 mln zł. W tym sezonie kwota została zwiększona do 1 290 000,00 zł. Wszystkie ozdoby świąteczne zostaną zamontowane do 30 listopada br., zaś ich demontaż musi nastąpić w terminie do 14 lutego 2020 roku.


 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych - Aktualności Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Ce...

Tragedia na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Syn podejrzany o zabójstwo matki - Aktualności Rzeszów

Tragedia na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Syn podejrzany o zabójstwo matki

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. ...

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu - Aktualności Rzeszów

Trzy linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem. Powód: dostosowanie czasów przejazdu

RZESZÓW. 9 grudnia br. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów linii 6, 30 i 46. ...

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych - Aktualności Rzeszów

Kary za niesegregowanie śmieci i zniżka za kompostownik. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Oba projekty uchwały zostały zaakceptowane przez radnych na wczorajszej sesji Rady Miasta . ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem