Reklama

Aktualności / Rzeszów

Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej. Najpierw w Plazie, potem w Galerii Rzeszów

Dodano: 02.12.2022 r.

Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej. Najpierw w Plazie, potem w Galerii Rzeszów - Aktualności Rzeszów

fot. Materiały organizatora

RZESZÓW. Rękodzieło z filcu i drewna, ręcznie wykonane stroiki, wyroby gastronomiczne, świąteczne dekoracje i ceramika artystyczna, to tylko wybrane produkty, które pojawią się na stoiskach wystawców podczas Świątecznego Kiermaszu Ekonomii Społecznej.
 
Już po raz 14. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej organizuje w Rzeszowie Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej. Swoją ofertę zaprezentuje 24 wystawców, w tym m.in., uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i centrum integracji społecznej oraz pracownicy zakładów aktywności zawodowej.
 
W tym roku odbędą się dwa Świąteczne Kiermasze Ekonomii Społecznej. Pierwszy już w najbliższą sobotę tj. 3 grudnia w Centrum Handlowym Plaza, a drugi 17 grudnia w Galerii Rzeszów.
 
W sobotę (3.12) Plaza wypełni się zapachami świątecznych potraw i innych specjałów specjalnie przygotowanych dla odwiedzających. Świąteczny charakter wydarzenia podkreśli rozświetlona choinka i liczne ozoby. Swoje wyroby zaprezentują osoby uczestniczące w procesach aktywizacji, integracji czy też reintegracji społecznej i zawodowej. Będą to m.in. ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, niepowtarzalne świąteczne dekoracje oraz świąteczne wypieki. 

Kiermasz będzie dla odwiedzających okazją do zapoznania się ze specyfiką działalności danego podmiotu ekonomii społecznej. Zainteresowani będą mogli nie tylko zakupić wyjątkowe, niepowtarzalne rękodzieło czy też wyroby garmażeryjne, ale także poznać osoby, które te wspaniałości przygotowały. Co ważne, dochód ze sprzedaży wszystkich produktów zostanie przeznaczony na cele społeczne realizowane przez wystawców.
 
Gościem specjalnym Kiermaszu będzie Święty Mikołaj, którego wizyta z pewnością ucieszy najmłodszych.

Świąteczny Kiermasz rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 17:00. 
 
Coroczny kiermasz to jedna z inicjatyw Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej organizowana od 2016 roku. Jej celem jest promocja idei ekonomii społecznej. ROPS chce pokazać mieszkańcom Podkarpacia, że wybierając produkty i usługi oferowane przez podmioty ekonomii społecznej otrzymują wysoką jakość, jednocześnie przyczyniając się do reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych marginalizacją społeczną, zawodową oraz do tworzenia nowych miejsc pracy w regionie.
 
Kiermasz organizowany jest w ramach projektu pozakonkursowego pn. ”Koordynacja sektora ekonomii społecznej w województwie podkarpackim w latach 2020-2022” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

4 wypadki, 8 osób rannych. Rzeszowska policja podsumowała weekend  - Aktualności Rzeszów

4 wypadki, 8 osób rannych. Rzeszowska policja podsumowała weekend

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach miasta i okolic. Doszło do czterech wypadków, w kt&oacut...

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka - Aktualności Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje nową strefę wypoczynku na osiedlu Drabinanka

RZESZÓW. Arkadia - taką nazwę będzie miała nowa strefa wypoczynku i rekreacji na rzeszowskim osiedlu Drabinianka. Wybuduje ją firma D...

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin - Aktualności Rzeszów

W sobotę Dzień Ziemi na osiedlu Miłocin

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 13 kwietnia na rzeszowskim osiedlu Miłocin odbędzie się Dzień Ziemi połączony z Dniem Otwartym Zespołu ...

Zwłoki kobiety w rejonie ul. Lubelskiej  - Aktualności Rzeszów

Zwłoki kobiety w rejonie ul. Lubelskiej

RZESZÓW. Przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie znaleziono zwłoki kobiety. Policja ustala przyczyny jej śmierci....

Ponad 42 mln zł na kulturę w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Ponad 42 mln zł na kulturę w Rzeszowie

RZESZÓW. W tegorocznym budżecie Rzeszowa zarezerwowano ponad 42 mln zł na kulturę. Za te pieniądze miasto planuje zrealizować aż 1500...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: