Rzeszów - Niedziela, 16.11.2025
Reklama

Szkoła i przedszkole na ul. Kwiatkowskiego ma powstać do 2021 r. Przyjmie 750 dzieci

Dodano: 05.03.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto zbuduje na ul. Kwiatkowskiego Zespół Oświatowy, w którego skład wejdzie Szkoła Podstawowa i Przedszkole. Aktualnie przygotowywany jest projekt inwestycji. Przetarg na wykonanie budynku ma ruszyć pod koniec roku.

Poszerzanie miasta oraz wzrost liczby mieszkańców jak i dzieci skłania miasto do kolejnych inwestycji, a jedną z nich będzie budowa szkoły przy ul. Kwiatkowskiego. Dokładniej rzecz biorąc nowy Zespół Oświatowy, w którego skład wejdzie szkoła podstawowa i przedszkole znajdzie się pomiędzy ul. Kwiatkowskiego i budynkami MPGK na ul. Jachowicza.

W Ratuszu słyszymy, że docelowo w szkole podstawowej zostanie przygotowane miejsce dla 450 dzieci, natomiast w przedszkolu dla 300 maluchów. Inwestycja jest na etapie projektowania, które ma się zakończyć na przełomie września i października.
Reklama
Jak wiemy, tereny na których znajdzie się Zespół Oświatowy są w pewnej części terenami, na których znajdują się działki, jednak ich najemcy dostali już od miasta wypowiedzenia: „W tej chwili są tam ogródki należące do miasta. Najemcy dostali wypowiedzenia, ale do jesieni mogą z nich jeszcze korzystać” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos.

W wieloletniej prognozie finansowej miasta przeznaczyło na budowę Zespołu Oświatowego na os. Drabinianka prawie 18 mln zł. Ponadto Ratusz informuje, że inwestycja powinna się zakończyć w 2021 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Rzeszów

5 grudnia startuje Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Trwają przygotowania do tegorocznego Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim Rynku. Wzorem ubiegłych lat, mieszkańcy i przyjezdni mogą liczyć na szereg atrakcji, w tym m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, koło młyńskie, karuzela, imprezy z DJ’em,...

Rzeszów

Nowy zastępca Prezydenta Rzeszowa. Będzie odpowiadał m.in. za transport miejski

RZESZÓW. Maciej Ulita dołączył do Marcina Deręgowskiego, Krzysztofa Stańko oraz Krystyny Stachowskiej na stanowisku zastępcy Prezydenta Rzeszowa. Zastąpił Grzegorza Wronę, który został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Rzeszów

Bilans długiego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu: 7 wypadków, 32 kolizje, 11 osób rannych

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali „długi weekend” na drogach miasta oraz powiatu rzeszowskiego. Odnotowano 7 wypadków, w tym jeden śmiertelny. 11 osób zostało poszkodowanych. Funkcjonariusze pracowali również na miejscu 32 kolizji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie w Kamieniu

86-letnia kobieta potrącona przez samochód, zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Reklama