Rzeszów - Środa, 18.03.2026
Reklama

Tadeusz Ferenc pojedzie na pogrzeb prezydenta Gdańska. W Ratuszu wystawią księgę kondolencyjną

Dodano: 15.01.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc wystosował list kondolencyjny do żony, zmarłego wczoraj prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza oraz do mieszkańców Gdańska. Wiemy również, że planuje uczestniczyć w uroczystości pogrzebowej.

Przypominamy: Podczas 27. Finału WOŚP w Gdańsku, gdy wszyscy uczestnicy wydarzenia skupili swoją uwagę na „Światełku do nieba”, 27-latek podszedł do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i zadał mu trzy ciosy nożem.

Jeszcze wczoraj, kiedy Tadeusz Ferenc wystosował list wsparcia do prezydenta Gdańska, ogólnopolskie media podały informację o śmierci Pawła Adamowicza. Całe zdarzenie miało miejsce przed sesją nadzwyczajną Rady Miasta Rzeszowa, toteż jego pamięć uczczono w Ratuszu symboliczną minutą ciszy.
Reklama
W dniu dzisiejszym prezydent Rzeszowa wysyła kondolencje do Magdaleny Adamowicz, żony prezydenta oraz do mieszkańców Gdańska: „To jest trudne do wyobrażenia, to się nigdy nie powinno zdarzyć” – czytamy w liście kondolencyjnym do żony.

Biuro Prasowe prezydenta Rzeszowa informuje, że Tadeusz Ferenc pojedzie na pogrzeb Pawła Adamowicza. Dodatkowo od jutra w Ratuszu wystawiona będzie księga kondolencyjna. Można się do niej wpisywać do piątku w godz. 7.30 – 18.00.

Treść listu kondolencyjnego do żony prezydenta Gdańska.

Treść listu kondolencyjnego do mieszkańców Gdańska.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa zostanie odnowiony. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Umowa z wykonawca ma być podpisana w tym miesiącu. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023

RZESZÓW. Od czwartku (7.07) mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać swoje pomysły do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. Nabór potrwa do 22 lipca 2022 r.

Rzeszów

Kolejne elementy terenów rekreacyjnych na os. Krakowska Południe. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa

RZESZÓW. Ścianka wspinaczkowa o wysokości do trzech metrów, place zabaw – takie elementy złożą się na ostatni etap tworzenia terenów rekreacyjnych na osiedlu Krakowska Południe w Rzeszowie. 

Rzeszów

Więcej miejsc wypoczynkowych dla pieszych w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kolejne parklety – czyli miejsca służące odpoczynkowi złożone z ławek oraz zieleni pojawią się w centrum Rzeszowa.

Rzeszów

Startuje Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2023 rok

RZESZÓW. W czwartek 7 lipca rozpoczyna się nabór projektów zadań do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. 

Reklama