Reklama

Aktualności / Rzeszów

Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa

Dodano: 10.02.2021 r.

Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Po 18 latach, Tadeusz Ferenc zrezygnował z funkcji prezydenta miasta Rzeszowa. Jako swojego potencjalnego następcę zaproponował Marcina Warchoła, obecnego wiceministra sprawiedliwości.
 
10 lutego 2021 r., w dniu swoich 81 urodzin, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, Tadeusz Ferenc poinformował o swojej rezygnacji ze stanowiska prezydenta miasta Rzeszowa.

„Szanowni Państwo, ponad 18 lat temu z Państwa woli, zostałem prezydentem Rzeszowa. Był to dla mnie wspaniały czas, to co udało się zrobić, jak przez ten czas zmieniło się miasto, to przede wszystkim Państwa zasługa. Bez Państwa zaangażowania, pomysłu i dbałości o miasto, niewiele udało by się osiągnąć. Zawsze powtarzałem i nadal będę to czynił, że Rzeszow jest bogaty w mądrość jego mieszkańców. Przyszedł moment, że podjąłem niełatwą decyzje o rezygnacji z pełnionej funkcji. – oświadczył Tadeusz Ferenc.

„W tym roku będę obchodził rocznicę 65 lat pracy zawodowej, kiedyś trzeba było podjąć decyzje o odejściu. Coś się zaczęło, i coś się kończy. Dlatego też podjąłem decyzję zdecydowanie odnośnie rezygnacji ze stanowiska.” – uzasadnił swoją decyzję prezydent Rzeszowa.


Konferencja prasowa Tadeusza Ferenca, fot. Matriały prasowe UM Rzeszów

Jako swojego potencjalnego następcę, Tadeusz Ferenc wskazał obecnego na konferencji Marcina Warchoła, aktualnego wiceministra sprawiedliwości. „Jestem przekonany, że moim ukochanym miastem kierować będą ludzie mądrzy, uczciwi i otwarci na problemy mieszkańców. Taką osobą jest Pan minister Marcin Warchoł,  który gwarantuje dalszy rozwój. Dlatego też bezwzględnie popieram Pana ministra i chciałbym żeby był prezydentem…” – powiedział Ferenc.

Po oświadczeniu Tadeusza Ferenca, głos zabrał Marcin Warchoł. „Szanowny Panie Prezydencie, drodzy Państwo, to jest koniec epoki, która zapisze się w dziejach naszego miasta złotymi zgłoskami.” – rozpoczął swoje przemówienie wiceminister.REKLAMA

W dalszej części przemówienia wiceminister, wymienił zasługi i osiągnięcia obecnego prezydenta dla rozwoju Rzeszowa, w tym m.in. powiększenie Rzeszowa czy zwiększenie budżetu miasta oraz realizacje wielu ważnych dla miasta inwestycji.  

Marcin Warchoł zapewnił, że jako prezydent będzie kontynuował kierunek rozwoju Rzeszowa obrany przez Tadeusza Ferenca, a obecny Prezydent będzie miał dalszy wpływ na rozwój miasta. „Będzie dla mnie zaszczytem dalsza współpraca z Panem” – powiedział Warchoł. Podkreślił również, że chciałby kontynuować realizację inwestycji rozpoczętych przez prezydenta Ferenca, w tym m.in. Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, Wisłokostrady, tunelu pod rondem Pobitno czy budowy obwodnicy południowej.

„Będę startował jako kandydat obywatelski, bezpartyjny i niezależny… Moją partią od dzisiaj jest Rzeszów” – zapowiedział Marcin Warchoł. „Wszystkich mieszkańców Rzeszowa zachęcam do współpracy na rzecz dalszego rozwoju naszego miasta” – dodał.
 
Marcin Warchoł zobowiązał się również, że w przypadku objęcia funkcji prezydenta Rzeszowa, obecni pracownicy Urzędu Miasta i instytucji miejskich zachowają swoje miejsca pracy. „Zwycięskiej drużyny się nie zmienia” – podkreśli wiceminister.

 
**********
Tadeusz Ferenc urodził się 10 lutego 1940 w Rzeszowie. Z wykształcenia jest ekonomistą. Pracował m.in. w WSK Rzeszów, przedsiębiorstwie Transbud i Budimex. W latach 1993 – 2001 pełnił funkcję prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowe Miasto”.

Od 1964 do rozwiązania należał do PZPR. W 1990 wstąpił do SdRP, a w 1999 – do SLD.

W latach 2001–2002 zasiadał w Sejmie IV kadencji, został wybrany z ramienia SLD w okręgu rzeszowskim.

Funkcję prezydenta miasta Rzeszowa pełnił nieprzerwanie od 2002 r.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Zespół PRz Racing Team zaprezentował nowy bolid PMT-03 - Aktualności Rzeszów

Zespół PRz Racing Team zaprezentował nowy bolid PMT-03

RZESZÓW. To już trzeci bolid wyścigowy w warsztacie, którego projekt w zeszłym roku wywalczył dla zespołu drugie miejsce ...

1 marca zamkną część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK - Aktualności Rzeszów

1 marca zamkną część ul. Siemieńskiego. Zmiany w rozkładzie jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy....

Zaginęła 48-letnia mieszkanka Racławówki. Policja prosi o pomoc - Aktualności Rzeszów

Zaginęła 48-letnia mieszkanka Racławówki. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Zaginiona to Dorota Majkut, mieszkanka Racławówki. Zaginęła dziś rano. ...

System do rehabilitacji rąk stworzony na Politechnice Rzeszowskiej doceniony w konkursie „StudentWynalazca” - Aktualności Rzeszów

System do rehabilitacji rąk stworzony na Politechnice Rzeszowskiej doceniony w konkursie „StudentWynalazca”

RZESZÓW. Autorem systemu jest Paweł Gmiterk, student mechatroniki oraz dr. inż. Jacka S. Tutaka z Katedry Mechaniki Stosowanej i Robo...

Jest koncepcja przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Będą 4 pasy ruchu? - Aktualności Rzeszów

Jest koncepcja przebudowy ul. Kwiatkowskiego. Będą 4 pasy ruchu?

RZESZÓW. Cztery pasy ruchu, obustronne chodniki, ścieżka rowerowa – tak ma wyglądać rozbudowana ulica Kwiatkowskiego. Ratusz pr...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Policyjna eskorta chorej kobiety do szpitalaAndrzej Nowak: Dobrze - tylko czy to...
Koronawirus na Podkarpaciu. Spadek liczby zakażeń, brak zgonów [1.02.2021]prazykwantel sprzedam prazykwa: Kolchicyna sprzedam...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Kolchicyna sprzedam...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Iwermektyna pasożyty...
Dowiedz się, w której aptece kupisz swój lek. Ruszyła specjalna infolinia NFZprazykwantel sprzedam prazykwa: Sprzedam leki pasozyty...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem