Reklama

Aktualności / Rzeszów

Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa

Dodano: 10.02.2021 r.

Tadeusz Ferenc zrezygnował ze stanowiska prezydenta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Po 18 latach, Tadeusz Ferenc zrezygnował z funkcji prezydenta miasta Rzeszowa. Jako swojego potencjalnego następcę zaproponował Marcina Warchoła, obecnego wiceministra sprawiedliwości.
 
10 lutego 2021 r., w dniu swoich 81 urodzin, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, Tadeusz Ferenc poinformował o swojej rezygnacji ze stanowiska prezydenta miasta Rzeszowa.

„Szanowni Państwo, ponad 18 lat temu z Państwa woli, zostałem prezydentem Rzeszowa. Był to dla mnie wspaniały czas, to co udało się zrobić, jak przez ten czas zmieniło się miasto, to przede wszystkim Państwa zasługa. Bez Państwa zaangażowania, pomysłu i dbałości o miasto, niewiele udało by się osiągnąć. Zawsze powtarzałem i nadal będę to czynił, że Rzeszow jest bogaty w mądrość jego mieszkańców. Przyszedł moment, że podjąłem niełatwą decyzje o rezygnacji z pełnionej funkcji. – oświadczył Tadeusz Ferenc.

„W tym roku będę obchodził rocznicę 65 lat pracy zawodowej, kiedyś trzeba było podjąć decyzje o odejściu. Coś się zaczęło, i coś się kończy. Dlatego też podjąłem decyzję zdecydowanie odnośnie rezygnacji ze stanowiska.” – uzasadnił swoją decyzję prezydent Rzeszowa.


Konferencja prasowa Tadeusza Ferenca, fot. Matriały prasowe UM Rzeszów

Jako swojego potencjalnego następcę, Tadeusz Ferenc wskazał obecnego na konferencji Marcina Warchoła, aktualnego wiceministra sprawiedliwości. „Jestem przekonany, że moim ukochanym miastem kierować będą ludzie mądrzy, uczciwi i otwarci na problemy mieszkańców. Taką osobą jest Pan minister Marcin Warchoł,  który gwarantuje dalszy rozwój. Dlatego też bezwzględnie popieram Pana ministra i chciałbym żeby był prezydentem…” – powiedział Ferenc.

Po oświadczeniu Tadeusza Ferenca, głos zabrał Marcin Warchoł. „Szanowny Panie Prezydencie, drodzy Państwo, to jest koniec epoki, która zapisze się w dziejach naszego miasta złotymi zgłoskami.” – rozpoczął swoje przemówienie wiceminister.

W dalszej części przemówienia wiceminister, wymienił zasługi i osiągnięcia obecnego prezydenta dla rozwoju Rzeszowa, w tym m.in. powiększenie Rzeszowa czy zwiększenie budżetu miasta oraz realizacje wielu ważnych dla miasta inwestycji.  

Marcin Warchoł zapewnił, że jako prezydent będzie kontynuował kierunek rozwoju Rzeszowa obrany przez Tadeusza Ferenca, a obecny Prezydent będzie miał dalszy wpływ na rozwój miasta. „Będzie dla mnie zaszczytem dalsza współpraca z Panem” – powiedział Warchoł. Podkreślił również, że chciałby kontynuować realizację inwestycji rozpoczętych przez prezydenta Ferenca, w tym m.in. Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, Wisłokostrady, tunelu pod rondem Pobitno czy budowy obwodnicy południowej.

„Będę startował jako kandydat obywatelski, bezpartyjny i niezależny… Moją partią od dzisiaj jest Rzeszów” – zapowiedział Marcin Warchoł. „Wszystkich mieszkańców Rzeszowa zachęcam do współpracy na rzecz dalszego rozwoju naszego miasta” – dodał.
 
Marcin Warchoł zobowiązał się również, że w przypadku objęcia funkcji prezydenta Rzeszowa, obecni pracownicy Urzędu Miasta i instytucji miejskich zachowają swoje miejsca pracy. „Zwycięskiej drużyny się nie zmienia” – podkreśli wiceminister.

 
**********
Tadeusz Ferenc urodził się 10 lutego 1940 w Rzeszowie. Z wykształcenia jest ekonomistą. Pracował m.in. w WSK Rzeszów, przedsiębiorstwie Transbud i Budimex. W latach 1993 – 2001 pełnił funkcję prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Nowe Miasto”.

Od 1964 do rozwiązania należał do PZPR. W 1990 wstąpił do SdRP, a w 1999 – do SLD.

W latach 2001–2002 zasiadał w Sejmie IV kadencji, został wybrany z ramienia SLD w okręgu rzeszowskim.

Funkcję prezydenta miasta Rzeszowa pełnił nieprzerwanie od 2002 r.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policja prosi o pomoc w identyfikacji - Aktualności Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

RZESZÓW. Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Rzeszowie prowadzą czynności identyfikacyjne zwłok nieznanej kobiety. Jej ciało znala...

Jest ZRID dla rozbudowy S19 Sokołów Małopolski - Jasionka - Aktualności Rzeszów

Jest ZRID dla rozbudowy S19 Sokołów Małopolski - Jasionka

PODKARPACIE. Firma Strabag, która wybuduje drugą jezdnię drogi ekspresowej S19 na odcinku S19 Sokołów Małopolski – Jasio...

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannych - Aktualności Rzeszów

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannych

TYCZYN. Osiem osób zostało rannych we wczorajszym wypadku na DW 878 w Tyczynie. Pięć z nich wymagało hospitalizacji. Na miejscu zdarz...

Ważny krok w kierunku budowy Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej - Aktualności Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej

RZESZÓW. Jest pozytywna opinia o celowości inwestycji dla Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej. Decyzja MZ otwiera drogę do roz...

Pierwszy kwartał 2024 roku najlepszy w historii lotniska w Jasionce - Aktualności Rzeszów

Pierwszy kwartał 2024 roku najlepszy w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów Jasionka odnotował kolejny rekord. Podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 190 tysięcy...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannychDawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
W Rzeszowie otwarto nowe miejsce dla seniorówAdam zRzeszowa: Adam Polanski Ty tak...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"Adam Polanski: Konrad Fiołek alkoholik...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: