Reklama

Aktualności Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa szkoła i przedszkole na os. Drabinianka [WIZUALIZACJE]

Dodano: 17.09.2019

Tak będzie wyglądała nowa szkoła i przedszkole na os.  Drabinianka [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów

fot. Pracownia architektoniczna Studio O2

RZESZÓW. 300 przedszkolaków i 450 uczniów szkoły podstawowej pomieści nowa szkoła, która powstanie przy ul. Kwiatkowskiego

Zespół Oświatowy na osiedlu Drabinianka będzie usytuowany przy ul. Kwiatkowskiego, na terenie byłych ogródków działkowych o powierzchni 1,9 ha. W ramach Zespołu Oświatowego będą funkcjonować Przedszkole oraz Szkoła Podstawowa. Całość znajdzie się w jednym, trzy kondygnacyjnym obiekcie.

Część przedszkolna składać się będzie z 12 oddziałów przedszkolnych i pomieści  300 przedszkolaków. W  ramach tej części zaprojektowano salkę edukacyjną oraz salę zajęć ruchowych. W Szkole Podstawowej kształcić się będzie 450 uczniów.

W części szkolnej zaprojektowano cześć sportową, na którą składa się duża sala gimnastyczna (o powierzchni ponad 780 m2) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (o powierzchni ponad 158 m2) oraz siłownia (ok. 55 m2).

W obiekcie zaprojektowano także aulę do organizacji występów teatralnych, tanecznych czy  koncertów na ok. 250 miejsc siedzących, przestronny hol z szatniami, stołówkę, kuchnię, bibliotekę z mediateką, 6 sal lekcyjnych do nauczania wczesnoszkolnego, 7 pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownię biologiczną, fizyczno-chemiczną i plastyczną), 3 sale komputerowe, 4 sale do nauki języków obcych, 6 sal lekcyjnych, gabinet higienistki i pedagoga, pokój nauczycielski z zapleczem oraz 3 świetlice.REKLAMA

Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły zaprojektowano 2 place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego oraz kompleks sportowy, w skład którego wchodzi: duże boisko z trzytorową bieżnią,  boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki, skocznię w dal.

Obsługa komunikacyjna obiektu będzie się odbywać w ulicy Jachowicza poprzez system zjazdów i dróg wewnętrznych z zatoczkami, w tym zatoczka „ kiss&ride,” (do zatrzymania pojazdu na nie więcej niż 1 minutę w celu wysadzenia dzieci bez odprowadzania). Dla rodziców młodszych dzieci i nauczycieli zaprojektowano parking na 60 miejsc postojowych.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta, na budowę Zespołu Oświatowego na os. Drabinianka zarezerwowano prawie 18 mln zł. Inwestycja powinna się zakończyć w 2021 roku.
 

Tak będzie wyglądała nowa szkoła i przedszkole na os.  Drabinianka [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów - zdj. 1

Tak będzie wyglądała nowa szkoła i przedszkole na os.  Drabinianka [WIZUALIZACJE] - Aktualności Rzeszów - zdj. 2

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa odcinka ma zostać zakończona 30 kwietnia 2022 r. ...

Radni miasta dostaną tablety. System do głosowania do wymiany?  - Aktualności Rzeszów

Radni miasta dostaną tablety. System do głosowania do wymiany?

RZESZÓW. Koszt jednego urządzenia wynosi około tysiąca zł. ...

Zaniżali wartość luksusowych samochodów. Zarobili na tym ponad 41 mln zł - Aktualności Rzeszów

Zaniżali wartość luksusowych samochodów. Zarobili na tym ponad 41 mln zł

RZESZÓW. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie oraz funkcjonariusze KAS zatrzymali kolejne osoby. Dwóch mężczyz...

Trwa rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO] - Aktualności Rzeszów

Trwa rewitalizacja parku przy ul. Dąbrowskiego [FOTO]

RZESZÓW. Według planów, inwestycja za blisko 8 mln zł ma zostać zakończona na przełomie września i października 2020 roku. ...

Korki na ul. Rejtana. Potrącono rowerzystę - Aktualności Rzeszów

Korki na ul. Rejtana. Potrącono rowerzystę

RZESZÓW. Na ul. Rejtana doszło do potrącenia rowerzysty. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem