Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Teren w rejonie ul. Lawendowej i ul. Daliowej uratowany przed zabudową

Dodano: 28.08.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zamierzenia ratusza względem zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego w rejonie ul. Lawendowej i ul. Daliowej nie zostaną zrealizowane. Zagospodarowanie przewiduje tereny zielone i tak też pozostanie.

Teren o jakim mówił projekt uchwały jest w zasadzie ostatnim zielonym skrawkiem na os. Ziemowit na Zalesiu. Nie dziwne więc, że na sesji zjawili się mieszkańcy tego rejonu, którzy swoja obecnością chcieli wywrzeć wpływ na decyzję radnych.

Chodzi o projekt uchwały mówiący o możliwej zabudowie mieszkaniowej jednorodzinnej: „Po przeanalizowaniu zasadności przystąpienia do sporządzenia zmiany Stadium stwierdzono, że możliwa jest korekta jego ustaleń, w sposób zabezpieczający interesy prywatne poprzez dopuszczenie możliwości realizacji zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, bez szkody dla interesu publicznego”- czytamy w projekcie uchwały.

Temat już przed rozpoczęciem sesji Rady Miasta podnieśli radni Platformy Obywatelskiej: „To nie pierwsza uchwała, która wpływa. Ta uchwała w poprzedniej kadencji była trzy- czy czterokrotnie tematem obrad radnych miasta. Była albo ściągana, albo przegłosowana negatywnie. Deklarację prezydenta, które składał wśród mieszkańców, że ta uchwała już nie będzie wracać są płonne i ona jednak wróciła” – mówił Marcin Deręgowski podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej.
Reklama
Przed umożliwieniem zabudowy, tereny przy ul. Daliowej i Lawendowej uratowały dwie kwestie. Pierwsza związana jest z zamianą działek z deweloperem, który posiadał 1/3 terenu (link), kolejna sprawa wiąże się już ściśle z obradami podczas wtorkowej sesji, gdyż przed przystąpieniem do zasadniczej części porządku obrad, o zdjęcie tego punktu z listy wnioskował Marcin Deręgowski.

„Chcemy tutaj wyraźnie zaprotestować przeciwko praktykom związanym ze zmianą studium zagospodarowania z zieleni na tereny zabudowana” – tłumaczył radny PO. W głosowaniu o zdjęcie punktu z porządku obrad wzięło udział 23 radnych. Wszyscy opowiedzieli się za propozycją Platformy Obywatelskiej.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiosenna zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 23 do 30 kwietnia 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy park

​RZESZÓW. Strefa relaksu, warzywnik, ogród tematyczny, street workout – to część atrakcji, jakie docelowo znajdą się w nowym parku przy ul. Bł. Karoliny. Docelowo park będzie miał wielkość ok. 2 hektarów. Szacowany...

Rzeszów

Wolne miejsca na szczepienia przeciwko Covid-19 w Rzeszowie

RZESZÓW. Od czwartku 8 kwietnia do soboty 10 kwietnia, punkt szczepień CM Medyk mieszczący się w centrum handlowym Full - Market przy al. Rejtana 53 dysponuje wolnymi miejscami na szczepienia przeciwko Covid-19.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie kameralna galeria handlowa [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku w Rzeszowie otwarta zostanie nowa galeria handlowa. Obiekt o powierzchni 1400 m2 powstanie na osiedlu Zalesie. Inwestycję realizuje firma Szklane Tarasy.

Rzeszów

Kolejne "gazowce" Autosan dotarły do Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce na ulice Rzeszowa wyjadą kolejne autobusy na gaz od firmy Autosan.

Rzeszów

Na Placu Farnym i przy ul. Chmaja powstaną ogrody kieszonkowe [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na przełomie czerwca i lipca w Rzeszowie powstaną dwa nowe tzw. ogrody kieszonkowe. Zarząd Zieleni Miejskiej ma już gotowe projekty.

Rzeszów

50-latek śmiertelnie przygnieciony przez ciągnik

RZESZÓW. W Ulanicy w gminie Dynów, 50-letni mężczyzna - mieszkaniec powiatu rzeszowskiego - został przegnieciony przez ciągnik. Zginął na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i zatoczki w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która przebuduje zatoczki autobusowe w Rzeszowie i postawi nowe wiaty. Koszt inwestycji to 8,9 mln zł.

Reklama