Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Trwa budowa nowej drogi na osiedlu Franciszka Kotuli

Dodano: 18.05.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na osiedlu Franciszka Kotuli powstaje 400-metrowa droga, która połączy ulice Błogosławionej Karoliny z Dynowską i Czudecką. Inwestycja o wartości 6,37 mln zł ma być gotowa jesienią br.
 
Nowa droga powstaje w ramach tzw. „kontraktu osiedlowego”, który prezydent Konrad Fijołek podpisał jeszcze w czasie kampanii wyborczej. Kontrakty dotyczyły realizacji najpilniejszych inwestycji na rzeszowskich osiedlach.

Budowany odcinek drogi będzie miał 6 metrów szerokości i dwa pasy ruchu. Wzdłuż ulicy powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie. Nowa droga usprawni dojazd do bloków powstających w nowej, południowej części osiedla. Pozwoli także otworzyć na inwestycje tereny w rejonie SP 18, które do tej pory nie miały dojazdu.

Wykonawca zrealizował już roboty związane z budową kanalizacji deszczowej na całym odcinku drogi, z odprowadzeniem wód do istniejącego kolektora deszczowego. Obecnie trwają prace przy stabilizacji gruntu oraz budowa chodnika na wysokości szkoły. Jeszcze w maju wykonywany będzie nasyp pod przyszłą drogę.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZTM wycofuje „przegubowce” z linii nr 12. Będą też trzy zmiany w rozkładzie innych linii

RZESZÓW. W związku z remontem odcinka ul. Jana Pawła II znikną tymczasowo autobusy przegubowe, które zajmują się obsługą linii nr 12.

Rzeszów

Spotkanie ws. drogi ekspresowej S19 w relacji Rzeszów Południe-Babica

RZESZÓW. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Wyższe opłaty za odbiór śmieci w Rzeszowie niemal pewne. PGE postawiło ratusz pod ścianą

RZESZÓW. Trwa II etap postępowania na dostawę opadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) przy ul Ciepłowniczej.

Rzeszów

Biuro Rady Miasta Rzeszowa zmieni lokalizację

RZESZÓW. Biuro Rady Miasta, które od około 10 lat mieści się w willi przy al. Pod Kasztanami 8, zostało zmuszone do zmiany lokalu.

Rzeszów

Zakaz sprzedaży alkoholi w godzinach nocnych obejmie cały Rzeszów?

RZESZÓW.  Komisja Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej rozważy propozycje.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów powalczy o punkty w Bełchatowie

RZESZÓW. Początek spotkania w Bełchatowie o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Młp. Policja poszukuje świadków

RZESZÓW. 19-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Rzeszów

Witold Wiśniewski rezygnuje z funkcji dyrektora Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1

RZESZÓW. Tadeusz Pióro będzie pełnił obowiązki aż do rozstrzygnięcia konkursu, który wyłoni nowego dyrektora szpitala.

Reklama