Reklama

Aktualności Rzeszów

Trwa głosowanie na najciekawsze inicjatywy społeczne w Rzeszowie. IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”

Dodano: 08.05.2018

Trwa głosowanie na najciekawsze inicjatywy społeczne w Rzeszowie.  IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy” - Aktualności Rzeszów

fot. Tesco

RZESZÓW. Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”.
W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych.


Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

„Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens”– tłumaczy Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny.

W regionie konkurują ze sobą: Fundacja Na Rzecz Rozwoju Nieinwazyjnych Metod Terapeutycznych „Pro-Familia”, Rowery.Rzeszow.pl oraz Spółdzielnia Socjalna „Polifonia Project”.

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Nieinwazyjnych Metod Terapeutycznych „Pro-Familia”

„Ruch to zdrowie” - zawsze aktualne i ponad czasowe stwierdzenie, które idealnie opisuje projekt. O tym, jak się ruszać opowiedzą i zadbają ambasadorzy projektu, sportowcy i pasjonaci, którzy prowadzić będą zajęcia nakierowane na aktywność fizyczną i przede wszystkim dobrą zabawę.

Biorąc udział w projekcie można spędzić czas na odkryciu dziecięcej zumby, technik rolkarstwa, tajników kickboxingu i wielu innych niezwykłych i ciekawych zajęć.   REKLAMA

Rowery.Rzeszow.pl

Wspólne przejazdy rowerzystów po Rzeszowie i okolicach  organizowane przez stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa oraz zwrócić uwagę kierowców na zwykle ignorowanych rowerzystów.

Podczas przejazdów zwracana jest szczególna uwaga uczestnikom na prawidłowe oświetlenie roweru oraz zachowanie w ruchu drogowym. Zostaną rozdane także okolicznościowe karty z przekazanymi uczestnikom podstawowymi informacjami o ruchu drogowym.

Spółdzielnia Socjalna „Polifonia Project”

Spółdzielnia chce zrobić coś dla innych - wywołać radość i uśmiech na twarzach młodych osób z niepełnosprawnością, sprawić aby czuli się wyjątkowi i szczęśliwi, a nie jak często bywa pomijani.

Celem jest zorganizowanie warsztatów muzycznych i gry edukacyjne oraz występy na scenie mające na celu uczyć poprzez zabawę. Dawać bodźce do rozwoju intelektualnego i manualnego poprzez muzykę i działania zespołowe. Tym samym otworzyć się na osoby z niepełnosprawnością.

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na tej stronie

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab - Aktualności Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja....

Znamy rozkład lotów na trasie Warszawa - Rzeszów - Aktualności Rzeszów

Znamy rozkład lotów na trasie Warszawa - Rzeszów

RZESZÓW. Połączenia będą realizowane od 1 czerwca br....

Od 25 maja otwarte szkoły w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Od 25 maja otwarte szkoły w Rzeszowie

RZESZÓW. Od poniedziałku, 25 maja br. uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami ...

Koronawirus. Od kilku tygodni brak nowych zakażeń w Rzeszowie. Na Podkarpaciu stabilnie - Aktualności Rzeszów

Koronawirus. Od kilku tygodni brak nowych zakażeń w Rzeszowie. Na Podkarpaciu stabilnie

PODKARPACIE. Kolejny dzień bez nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. W samym Rzeszowie nowych...

Rzeźba Jana Pawła II wkrótce stanie w Parku Papieskim. Wybrano wykonawcę - Aktualności Rzeszów

Rzeźba Jana Pawła II wkrótce stanie w Parku Papieskim. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Na terenie Parku Papieskiego, w miejscu pamiątkowego głazu już wkrótce stanie pomnik Jana Pawła II. Miasto wybrało wł...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem