Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Trzeci peron i przejście podziemne na stacji Rzeszów Główny już prawie gotowe

Dodano: 07.08.2020 r.

fot. Materiały prasowe PKP PLK
fot. Materiały prasowe PKP PLK
RZESZÓW. Modernizacja stacji Rzeszów Główny zbliża się powoli ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu będzie można skorzystać z trzeciego peronu oraz podziemnego przejścia. Na jesieni zostaną uruchomione windy i schody ruchome.

Od lutego br. podróżni korzystają z dwóch nowych peronów stacji Rzeszów Główny. W połowie sierpnia do użytku oddany zostanie trzeci nowy peron, a także 140-metrowe przejście pod torami, łączące perony oraz centrum Rzeszowa z ul. Kochanowskiego.

„Nowe perony na stacji są wyższe, co ułatwia pasażerom wsiadanie do pociągów. By zapewnić komfort w podróżach zamontowane zostały stu i dwustumetrowe wiaty. Łączna powierzchnia peronowych zadaszeń to ponad 5400 m2.” – informuje PKP PLK.

Na stacji zainstalowano ponad 100 tablic informacyjnych. Wprowadzono również udogodnienia dla osób niewidomych i niedowidzących: system ścieżek naprowadzających, nawierzchnię o zróżnicowanej strukturze oraz opisy alfabetem Braille’a.
Reklama
Jesienią planowane jest uruchomienie 4 wind i 4 par schodów ruchomych, które zwiększą dostępność do pociągów. Oddanie urządzeń do użytku poprzedzą testy.

Inwestycja realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Wartość umowy z wykonawcą współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 mln zł netto.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

104 osoby ze stypendium od marszałka województwa podkarpackiego

RZESZÓW. Najpopularniejszym kierunkiem studiów był kierunek lekarski (37 os.) oraz lotnictwo i kosmonautyka (23 os.)

Rzeszów

28-latek wyskoczył z 10 piętra na ul. Sportowej. Sprawą zajmie się prokuratura

RZESZÓW. Z 10. piętra bloku przy ul. Sportowej 2 wyskoczył mężczyzna. 28-latek zginął na miejscu.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Są utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godz. 09.00.

Rzeszów

Promocyjne ceny biletów na grudniowe mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Bilety na oba mecze będą dostępne w cenie 10 zł.

Rzeszów

Czy Rzeszów zdobędzie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”?

RZESZÓW. Oficjalne ogłoszenie zwycięzcy nastąpi do 18 stycznia 2020.

Rzeszów

„Protest śmieciarek” w Rzeszowie [FOTO]

RZESZÓW. Ul. Cieplińskiego przejechał „protest śmieciarek”. 

Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 2 kk.

Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00.

Reklama