"Trzeźwy poranek". Weekendowa akcja policji na terenie Rzeszowa i powiatu
Dodano: 12.02.2024 r.
fot. KMP w Rzeszowie
RZESZÓW. Ponad 3,5 tys. kierowców skontrolowali rzeszowscy policjanci podczas działań pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Ich celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Ujawniono 13 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kółko, pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Rekordzista miał ponad 3 promile.
Policyjna akcja „Trzeźwy poranek” prowadzona była od piątku 9 lutego do niedzieli 11 lutego na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 3585 kierowców. 13 z nich wsiadło za kierownicę po spożyciu alkoholu. 9 odpowie za popełnione przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Pozostałych 4 kierowców popełniło wykroczenie (badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila). Mundurowi zatrzymali im prawa jazdy i skierują wnioski o ukaranie do sądu.
Rekordzista, 52-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, miało ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Do jego zatrzymania doszło w sobotę, przed godz. 23:00 w Jasionce. O dalszych losach nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd. Może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.
RZESZÓW. Zakończyły się XVI Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Nowym mistrzem szachowym został 17-letni Mateusz Kusiak, a mistrzynią Maja Kokocińska (Rzeszowski Klub Szachowy).
RZESZÓW. Wzorem ubiegłych lat, tak i w tym roku rzeszowski Rynek zyska magiczny klimat świąt. Centrum starówki na miesiąc zamieni się w Świąteczne Miasteczko.
RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.
RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic zadebiutowały w Jasionce. Od piątku, 8 listopada 2024 roku można polecieć do Rygi. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu.
RZESZÓW. W związku z obchodzonym w poniedziałek, 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości oraz wydarzeniem towarzyszącym jakim jest 12 PKO Bieg Niepodległości, na ulicach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz