Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Rodzinny piknik na zajezdni MPK

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa Europejski Tydzień Mobilności. Jedną z atrakcji przygotowanych w ramach akcji jest rodzinny piknik, który odbędzie się na terenie zajezdni MPK, przy ul. Lubelskiej 54. Na imprezę będzie można dojechać i wrócić bezpłatnie specjalnym autobusem.

Stolica Podkarpacia już po raz 18 bierze udział w Europejskim Tygodniu Mobilności. Impreza odbywa się w całej Europie, w tym w 153 miastach w Polsce. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Współdzielenie przestrzeni publicznej”. Oznacza to wspólne kształtowanie przestrzeni miejskiej, tworzenie bezpiecznego środowiska dla aktywnego przemieszczania się, w szczególności w obrębie ulic szkolnych oraz planowanie i projektowanie bezpiecznych ulic jako przestrzeni dla mieszkańców.

Z okazji ETM, w Rzeszowie przygotowano liczne atrakcje, konkursy i aktywności. Jedną z nich jest rodzinny piknik na terenie zajezdni MPK, przy ul. Lubelskiej 54. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 21 września w godz. 12:00 – 16:00.

W programie m.in.

Reklama

– prezentacja taboru MPK (historycznego i nowego), dzień otwarty w zajezdni,
– symulator jazdy w ruchu miejskim,
– konkursy z nagrodami,
– premiera komiksu Drużyna EcoTeam- wspólnie ocalmy nasza planetę,
– stoisko rowerowe – zobacz i wypróbuj rower elektryczny,
– jak zaparkować rower w wiatach dwupoziomowych
– znakowanie rowerów,
– pokaz mody

Warto podkreślić, że w dniu imprezy zostanie uruchomiona bezpłatna linia autobusowa oznaczona ETM, którą będzie można dojechać oraz wrócić. Poniżej trasa przejazdu autobusu:

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy, egzotyczny kierunek z Jasionki. Od grudnia polecimy na Sri Lankę

RZESZÓW / JASIONKA.Nową ofertę wprowadza biuro podróży Join Up! Podróż zajmie około 11 godzin i 15 minut.

Rzeszów

11. PKO Bieg Niepodległości na zdjęciach

RZESZÓW. 11. PKO Bieg Niepodległości przeszedł już do historii. W zawodach wzięło udział blisko 2000 zawodników. Mamy dla Was fotorelację z tego wydarzenia.

Rzeszów

Łącznik ulic na osiedlu im. Franciszka Kotuli gotowy

RZESZÓW. Już w listopadzie kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi łączącej ulice Bł. Karoliny z Dynowską i Czudecką. Łącznik jest gotowy i do jego otwarcia brakuje tylko zakończenia odbiorów.

Rzeszów

Zaawansowane prace przy budowie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego dla osób z niepełnosprawnością

RZESZOW. Inwestycja zakończy się jesienią. Jej koszt to ponad 7,3 mln zł.

Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [Nowe wizualizacje obiektu]

RZESZÓW. - Mamy dziś historyczny dzień. Możemy mieszkańcom przekazać, że wybraliśmy wykonawcę, który wybuduje w Rzeszowie nowy stadion. - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników. Firma poszukuje około 50 kandydatów

RZESZÓW. Firma poszukuje około 50 pracowników produkcji, zarówno tych z doświadczeniem, jak i stawiających pierwsze kroki w zawodzie. 

Rzeszów

11 listopada utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6:00. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10.00 do godz. 13.30.

Rzeszów

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Już 900 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka idzie po historyczny rekord. Jest duża szansa, że w tym roku liczba obsłużonych pasażerów przekroczy 1 mln. Od początku 2023 z oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało już 900 tys....

Reklama