Reklama

Aktualności Rzeszów

Uchwała krajobrazowa w Rzeszowie jeszcze w tym roku? Urzędnicy miejscy mają taki plan

Dodano: 10.02.2020

Uchwała krajobrazowa w Rzeszowie jeszcze w tym roku? Urzędnicy miejscy mają taki plan - Aktualności Rzeszów

fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa rozpoczęło prace nad wprowadzeniem tzw. uchwały krajobrazowej, ograniczającej chaos reklamowy na terenie miasta. Projekt uchwały ma być przyjęty jeszcze w tym roku.

Był już zakaz umieszczania reklam w autobusach komunikacji miejskiej oraz usunięcie reklam z wiat przystankowych. Kolejnym krokiem w walce z wszechobecnymi reklamami, banerami i bilbordami ma być uchwała krajobrazowa, nad którą pracuje Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa.

„Aktualnie jesteśmy na etapie projektowym. Planujemy uchwalenie tego jeszcze w tym roku. Chcemy tak to wszystko skonstruować, żeby nie ograniczać, ale w pewien sposób zakazać tych potężnych gabarytów. Jest to trudne do skonstruowania” – tłumaczy Grzegorz Ruszel, projektant z Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa.

Uchwała krajobrazowa została niedawno wprowadzona w Warszawie, a jej „uboższą” wersje, w postaci tzw. parków kulturalnych, już kilka lat temu wprowadzono na terenie m.in. Krakowa i Warszawy. Uchwała krajobrazowa została przyjęta w 2013 roku i zaczęła obowiązywać od 2015 roku, jednak to od samorządów zależy jej wprowadzenie na danym obszarze.REKLAMA

„Na przykładzie dwóch polskich miast widać, że wprowadzenie tego typu uchwały nie przychodzi łatwo. Specjaliści uważali, że wprowadzone rozwiązania były zbyt ogólne” – tłumaczy Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa.

Zaznaczmy, że już dwa lata temu była mowa o wprowadzeniu tego typu uchwały. Temat został przez ten czas „zakopany” i dopiero w ostatnim czasie zyskał drugie życie: „Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa miało się tym zajmować, ale z tego co wiem sprawa stoi w miejscu” – dodaje Andrzej Dec. Jak będzie wyglądać projekt i sama realizacja? Przekonamy się, gdy BRMR zakończy pracę.

Nie mniej jednak warto dodać, że właściciele lokali często zaskarżali do sądu postanowienia miasta, a sądy wielokrotnie takie sprawi rozstrzygały na korzyść oskarżyciela.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie - Aktualności Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej? ...

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala - Aktualności Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi. ...

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powięk...

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem  - Aktualności Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2.  ...

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka - Aktualności Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem