Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Ugodził brata nożem. 34-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu

Dodano: 14.11.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna podejrzany o ugodzenie nożem brata. Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy w ich mieszkaniu. Na miejscu policjanci zatrzymali podejrzanego. Jego brat z poważnymi obrażeniami został przewieziony do szpitala. 34-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Do zdarzenia doszło przy ul. Dąbrowskiego w Rzeszowie. W sobotę przed północą, policjanci zostali zawiadomieni przez dyspozytora centrum powiadamiania ratunkowego o zgłoszeniu ugodzenia nożem. Skierowani na miejsce policjanci zastali mieszkających tam dwóch braci w wieku 34 i 36 lat. Starszy mężczyzna był ranny w klatkę piersiową i opatrywany przez zespół pogotowia ratunkowego. Został przewieziony do szpitala. 

Rozpytany na miejscu młodszy z braci twierdził, że wezwał pomoc zaraz po tym, jak zorientował się, że brat jest ranny. Z jego relacji wynikało, że gdy doszło do zranienia brata, był poza domem i nie miał nic wspólnego ze zdarzeniem. Ranny mężczyzna w ogóle nie chciał rozmawiać z policjantami. Funkcjonariusze nie dali jednak wiary wyjaśnieniom 34-latka. Zatrzymali mężczyznę w policyjnym areszcie i rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.
Reklama
Zebrany w sprawie materiał dowodowy przesłali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Przesłuchany przez prokuratora 34-latek przyznał się do zranienia brata. Na jego udział w przestępstwie wskazywały również inne zeznania. Potwierdził to także przesłuchany w charakterze świadka pokrzywdzony.

Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wystąpił również do sądu o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. We wtorek, Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów czwarty w rankingu miast "dobrych do życia"

RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia 2021", przygotowanym przez Polską Agencję Prasową,

Rzeszów

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne otwarte

RZESZÓW. 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego. To inwestycja za niemal 52 mln.

Rzeszów

W weekend utrudnienia przy wymianie dowodów osobistych

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę utrudnienia w uzyskaniu lub wymianie dowodu osobistego. Będą nowe dowody z cechą biometryczną.

Rzeszów

Kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W najbliższy weekend Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 przeprowadzi na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

Wypadek w Hyżnem. Droga Rzeszów - Dynów już przejezdna

Jak poinformowała podkarpacka policja, nie ma już utrudnień na drodze wojewódzkiej relacji Rzeszów – Dynów.

Rzeszów

Będzie rozbudowa ul. Myśliwskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg w związku z rozbudową ul. Myśliwskiej (os. Pogwizdów Nowy) na odcinku od ul. Pogwizdowskiej do ul. Św. Huberta.

Rzeszów

Rzeszowskie Forum Zieleni. Rozmowy o studium i nowych inwestycjach

RZESZÓW. We wtorek w Urban Lab dyskutowano o zieleni, klimacie i krajobrazie miejskim. Powstaną nowe parki i ogrody działkowe.

Rzeszów

Pierwszy krok do powstania aquaparku w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. To pierwszy etap w realizacji wyczekiwanej inwestycji.

Reklama