Rzeszów - Środa, 12.11.2025
Reklama

Ul. Zygmunta I Starego będzie rozbudowana

Dodano: 26.04.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Jeszcze w tym roku ma ruszyć rozbudowa ul. Zygmunta I Starego na osiedlu Wilkowyja. Powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie.
 
Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę ul. Zygmunta I Starego. Remont obejmie odcinek drogi o długości ponad 700 metrów,  od skrzyżowania z ul. Królewską do skrzyżowania z ul. Olbrachta.
 
Jezdnia poszerzy się do 6 metrów. Po obu stronach ulicy powstanie chodnik dla pieszych, a po jednej ścieżka rowerowa.
 
Wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa z odprowadzeniem wód opadowych z projektowanej drogi. Przebudowane lub wyremontowane będą także sieci: wodociągowe,  kanalizacji sanitarnej, gazowa oraz teletechniczna. Na ulicy stanie także oświetlenie - 21  słupów wraz z oprawami typu LED.
 
Firmy czas na składanie ofert maja do 20 maja. Miejski Zarząd Dróg planuje rozpocząć inwestycję w tym roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Władze miasta ponownie o poszerzeniu granic Rzeszowa

RZESZÓW. Chcą przyłączyć Racławówkę Doły, Pogwizdów Nowy oraz Malawę.

Rzeszów

Znamy listę firm, które dostarczą śmieci do spalarni. Obok Rzeszowa i Strzyżowa… Warszawa

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła wyłoniła 10 firm, które będą dostarczać odpady do spalarni w Rzeszowie.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zwycięska po 10. kolejce PlusLigi

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali we własnej hali Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 w meczu 10. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

Maraton Innowacji w PCI. Będą eksperymenty na pokładzie nanosatelitów

RZESZÓW. Już 17 grudnia br. w Podkarpackim Centrum Innowacji zaplanowano Maraton Innowacji.

Rzeszów

Zobacz, jak będzie wyglądał tunel pod rondem Pobitno [WIZUALIZACJA]

RZESZÓW. Ratusz za projekt tunelu zapłaci 1,4 mln zł. 

Rzeszów

Truskawiec dołącza do grona miast partnerskich Rzeszowa

RZESZÓW. Ukraińskie miasto Truskawiec zostało nowym miastem partnerskim stolicy innowacji. Umowę podpisano na Ukrainie. 

Rzeszów

Bilety papierowe na autobus miejski w Rzeszowie odejdą do lamusa?

RZESZÓW. Pierwsze autobusy z nowoczesnymi kasownikami wyjadą już w styczniu 2020 roku.

Reklama