Rzeszów - Sobota, 09.05.2026
Reklama

Uwaga oszuści! Ostrzeżenie Urzędu Miasta Rzeszowa dla mieszkańców

Dodano: 13.03.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa i MZBM w Rzeszowie ostrzegają mieszkańców przed oszustami podszywającymi się pod tzw. „doradców energetycznych”. Osoby te próbują wejść do mieszkań, oferując rzekome kontrole lub „korzystne zmiany” dotyczące energii.

Jak informuje ratusz, w ostatnim czasie na terenie miasta pojawiły się osoby oferujące bezpłatne audyty energetyczne oraz pomoc w uzyskaniu dotacji z programów takich jak Czyste Powietrze, Mój Prąd czy Moja Elektrownia Wiatrowa.

„Najczęściej wygląda to tak, że najpierw do skrzynek pocztowych trafiają materiały informacyjne, a następnie do mieszkań przychodzą osoby podające się za audytorów lub doradców energetycznych” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie UM Rzeszowa.

UM Rzeszowa ostrzega, że w wielu przypadkach osoby te to przedstawiciele prywatnych firm, których celem jest sprzedaż usług lub urządzeń. Dlatego ratusz podkreśla, że „Gmina

Miasto Rzeszów NIE współpracuje z żadną firmą oferującą tego typu usługi.

Reklama

Mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność w kontakcie z takimi osobami:

• nie udostępniać swoich danych nieznanym osobom
• nie wpuszczać ich do domu
• nie podpisywać żadnych dokumentów bez dokładnej weryfikacji

Jedynym oficjalnym miejscem, gdzie mieszkańcy mogą uzyskać bezpłatne i rzetelne informacje o dotacjach, są:

• Gminny Punkt Konsultacyjno–Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”
ul. Rynek 7, tel. 17 875 4087, 17 875 4977

• Zespół Doradców Energetycznych – Wydział Klimatu i Środowiska
ul. Targowa 1, tel. 17 748 1048, tel. 17 748 1051, 17 748 1040

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ponad 1 kg narkotyków w samochodzie 63-letniego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków - 63-letniego mieszkańca Rzeszowa oraz jego 46-letniego znajomego, mieszkańca powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Podaruj posiłek potrzebującym. W Rzeszowie ruszyła akcja "zawieszone obiady"

RZESZÓW. W Pubie Spółdzielczym w Rzeszowie, wydawane są ciepłe posiłki i napoje dla seniorów i osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Dania ufundowane są przez darczyńców.

Rzeszów

Przebudowa zatoki autobusowej na ul. Ofiar Katynia. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Do 20 października kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w rejonie zatoki autobusowej na ul. Ofiar Katynia.

Rzeszów

W weekend biegi na ulicach Rzeszowa. Będą utrudnienia w ruchu [TRASY]

RZESZÓW. Część ulic w centrum miasta będzie częściowo lub całkowicie zamknięta dla ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Rondo przy ZUS udostępnione kierowcom

RZESZÓW. Od wczoraj kierowcy mogą już korzystać z ronda na ul. Fredry. Jużwkrótce miasto planuje również uruchomić przejazd pod torami na ul. Batorego.

Rzeszów

Rozbudowa dróg na osiedlu Budziwój

RZESZÓW. Rzeszowska firma Promost Consulting opracuje dokumentację projektową rozbudowy i budowy dróg na osiedlu Budziwój o łącznej długości ponad 6,3 kilometra Projekt ma powstać w ciągu  17 miesięcy.

Rzeszów

Inauguracja roku akademickiego w Uniwersytecie Rzeszowskim

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu rozpoczyna nowy rok akademicki. Inauguracja odbędzie się w najbliższą sobotę, 1 października 2022 r.

Rzeszów

Trwa zbiórka na ławkę multimedialną im. redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie stanie wyjątkowa ławka multimedialna upamiętniająca zmarłego w zeszłym roku dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów.

Reklama