Rzeszów - Sobota, 21.03.2026
Reklama

Uwaga oszuści! Ostrzeżenie Urzędu Miasta Rzeszowa dla mieszkańców

Dodano: 13.03.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa i MZBM w Rzeszowie ostrzegają mieszkańców przed oszustami podszywającymi się pod tzw. „doradców energetycznych”. Osoby te próbują wejść do mieszkań, oferując rzekome kontrole lub „korzystne zmiany” dotyczące energii.

Jak informuje ratusz, w ostatnim czasie na terenie miasta pojawiły się osoby oferujące bezpłatne audyty energetyczne oraz pomoc w uzyskaniu dotacji z programów takich jak Czyste Powietrze, Mój Prąd czy Moja Elektrownia Wiatrowa.

„Najczęściej wygląda to tak, że najpierw do skrzynek pocztowych trafiają materiały informacyjne, a następnie do mieszkań przychodzą osoby podające się za audytorów lub doradców energetycznych” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie UM Rzeszowa.

UM Rzeszowa ostrzega, że w wielu przypadkach osoby te to przedstawiciele prywatnych firm, których celem jest sprzedaż usług lub urządzeń. Dlatego ratusz podkreśla, że „Gmina

Miasto Rzeszów NIE współpracuje z żadną firmą oferującą tego typu usługi.

Reklama

Mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność w kontakcie z takimi osobami:

• nie udostępniać swoich danych nieznanym osobom
• nie wpuszczać ich do domu
• nie podpisywać żadnych dokumentów bez dokładnej weryfikacji

Jedynym oficjalnym miejscem, gdzie mieszkańcy mogą uzyskać bezpłatne i rzetelne informacje o dotacjach, są:

• Gminny Punkt Konsultacyjno–Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”
ul. Rynek 7, tel. 17 875 4087, 17 875 4977

• Zespół Doradców Energetycznych – Wydział Klimatu i Środowiska
ul. Targowa 1, tel. 17 748 1048, tel. 17 748 1051, 17 748 1040

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ciała małżonków w mieszkaniu w Rzeszowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności ich śmierci

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci małżeństwa: 70-letniego mężczyzny i 65-letniej kobiety.

Rzeszów

Z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę. Nowa wakacyjna oferta ITAKI

​RZESZÓW/JASIONKA. Z biurem podróży ITAKA, poza tradycyjnymi kierunkami, jak Turcja, Bułgaria, Grecja czy Albania, już w przyszłym roku będzie można polecieć z Rzeszowa także do nowych, atrakcyjnych miejsc – Fuerteventury, Majorki albo...

Rzeszów

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

Rzeszów

Projekt budżetu Rzeszowa na 2022 r. Ponad 350 mln zł na inwestycje

RZESZOW. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki czy hala sportowa przy ul. Towarnickiego powstaną w ramach przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. 

Rzeszów

Zadaszone wiaty rowerowe przy dwóch rzeszowskich szkołach

RZESZÓW. Dwa zadaszone parkingi rowerowe powstaną wkrótce w Rzeszowie. Miasto szuka już wykonawcy konstrukcji.

Rzeszów

Złodziej katalizatorów zatrzymany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów samochodowych. Od lipca mężczyzna wyciął i ukradł katalizatory w przynajmniej ośmiu autach.

Rzeszów

Czyste powietrze w rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rzeszowskie przedszkola zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza. Właśnie ogłoszono przetarg na zakup 165 takich urządzeń.

Rzeszów

Zbadają poziom hałasu w Rzeszowie. Powstanie nowa mapa akustyczna miasta

RZESZÓW. Do końca maja przyszłego roku ma powstać nowa mapa akustyczna Rzeszowa. Poprzedzą ją badania miejskiego poziomu hałasu.

Reklama