Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

W piątek i w sobotę elektrociepłownia przy ul. Matuszczaka będzie hałasować

Dodano: 14.01.2022 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Na terenie elektrociepłowni Fenice przy ul. Matuszczaka będą prowadzone specjalistyczne prace polegające na wydmuchu pary wodnej przez kocioł. 

Trwa remont kotła w elektrociepłowni Fenice przy ul. Matuszczaka. Jednym z jego ostatnich etapów jest przedmuchanie części ciśnieniowej kotła. Prace zaplanowano na piątek i sobotę. Przeprowadzi je wyspecjalizowana firma z Gliwic, która posiada odpowiednie uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego i wszystkie potrzebne zezwolenia na prowadzenie tego typu prac specjalnych na instalacjach kotłów parowych.

- Prace będą polegać na wydmuchu pary wodnej przez kocioł i instalację ze specjalnym tłumikiem. W związku z tym, w piątek i sobotę dwa razy na dobę, około godz. 9 i 17 przez około 10 minut będziemy emitować z naszej elektrociepłowni parę wodną i zwiększony hałas – mówi Krzysztof Kowalski z firmy Fenice.
Reklama
- Podczas remontu wymieniono jego część ciśnieniową. Teraz trzeba ją przedmuchać, aby wewnątrz nie pozostały żadne, nawet najdrobniejsze elementy po spawaniu. Kocioł współpracuje z turbiną, takie śmieci mogłyby doprowadzić do jej uszkodzenia – tłumaczy Krzysztof Kowalski.  

Prace nie będą szkodliwe i niebezpieczne dla otoczenia.

Elektrociepłownia Fenice odpowiada za ogrzewanie budynków na powierzchni około 25 procent Rzeszowa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 1 lutego zamknięta ul. Grottgera

RZESZÓW. Zamknięty zostanie odcinek ulicy Grottgera od skrzyżowania z ul. Asnyka do placu Kilińskiego.

Rzeszów

31-latek hodował konopie w łazience

RZESZÓW. 31-letni mieszkaniec Dynowa został zatrzymany przez Policję za nielegalną uprawę konopii. Funkcjonariusze ujawnili 6 sztuk sadzonek w łazience w domu 31-latka. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Rekrutacja wystawców na XVI Europejskie Targi Pracy WORK EXPO w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 1-2 marca 2023 r. w Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się XVI Europejskich Targach Pracy Work Expo. Organizatorem wydarzenia jest firma MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie.

Rzeszów

Fotorelacja z 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Zobaczcie, co działo się na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Kolejne autobusy elektryczne wkrótce wyjadą na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się o 6 nowych autobusów elektrycznych Solaris.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 30 stycznia zamknięty fragment DK9 w Rudnej Małej

Utrudnienia wystąpią w związku z pracami prowadzonymi przez PKP PLK.

Rzeszów

31. Finał WOŚP już w niedzielę. Zobacz, co będzie działo się w Rzeszowie

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku przygotowano wiele atrakcji, w tym m.in. koncerty, korowód wolontariuszy, animacje dla dzieci i oczywiście Światełko do Nieba.

Rzeszów

Nowa hala sportowa w centrum Rzeszowa ma już zadaszenie

RZESZÓW. Na budowie nowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Towarnickiego w Rzeszowie trwa montaż dachu.

Reklama