Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W piątek (12.05) rusza 28. edycja Rzeszowskich Juwenaliów. Tradycyjnie tę największą studencką imprezę na Podkarpaciu rozpocznie korowód studencki, który przejdzie z rzeszowskiego Rynku na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Na trasie przemarszu wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Zbiórka uczestników Rzeszowskich Juwenaliów 2023 rozpocznie się w piątek od godz. 14:00 na rzeszowskim Rynku. Stamtąd, po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, około godz. 16.50 korowód wyruszy w kierunku w kierunku ulicy Poznańskiej i Akademickiej.

Uczestnicy korowodu będą przemieszczać się ulicami - Matejki i Grunwaldzką, które zostaną całkowicie zamknięte. Następnie przejdą ulicami: Piłsudskiego (ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do Ronda Dmowskiego oraz samo rondo będą w czasie przemarszu całkowicie zamknięte dla ruchu), Cieplińskiego, Lisa Kuli, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej i Akademickiej, gdzie około godz. 18:00 planowane jest zakończenie przemarszu. Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu, gdyż uczestnicy będą poruszać się prawym pasem ruchu (buspasem).
Na trasie studenckiego pochodu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.
Reklama

Tegoroczne Rzeszowskie Juwenalia potrwają dwa dni i odbędą się na trzech scenach, m.in. Scenie Głównej i Scenie Klubowej „The Grand One Stage”. Nowością będzie scena Undercover Stage, inspirowana festiwalem Undercover FestivalL, na której wystąpią wyjątkowe tribute bands, a całe wydarzenie będzie przedsmakiem tego, co czeka nas w lecie na 2. edycji festiwalu.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wizyta w G2A, trening z Martą Niewczas i kolacja z posłem wśród rzeszowskich aukcji WOŚP

RZESZÓW. Trwają aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Rzeszów

Ranking najlepszych szkół średnich w Polsce. Które placówki z Rzeszowa znalazły się w zestawieniu?

RZESZÓW.  Najwyższą lokatę spośród wszystkich rzeszowskich szkół otrzymało Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek.

Rzeszów

Rzeszów z najtańszym OC wśród miast wojewódzkich

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa płacili za ubezpieczenie o 10,9% mniej niż wynosiła średnia cena w kraju.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. Punkt działać będzie codziennie od soboty do ostatniej niedzieli ferii, w godz. od 6 do 9.

Rzeszów

Podczas libacji na ul. Bernardyńskiej w Rzeszowie doszło do ataku nożem

RZESZÓW. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Rzeszów

Zaginął mieszkaniec Rzeszowa. Wyszedł z miejsca zamieszkania 3 stycznia

RZESZÓW. Policja rozpoczęła poszukiwania 50-letniego mężczyzny, mieszkającego w Rzeszowie.

Rzeszów

Bezpłatne zaproszenia na uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wystąpi m.in. Urszula Dudziak

RZESZÓW. 18 stycznia 2020 o godz. 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość z okazji 666-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa.

Reklama