Rzeszów - Wtorek, 02.09.2025
Reklama

W piątek utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Ulicami miasta przejdzie korowód studentów

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W piątek (12.05) rusza 28. edycja Rzeszowskich Juwenaliów. Tradycyjnie tę największą studencką imprezę na Podkarpaciu rozpocznie korowód studencki, który przejdzie z rzeszowskiego Rynku na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Na trasie przemarszu wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o ostrożność i wyrozumiałość.

Zbiórka uczestników Rzeszowskich Juwenaliów 2023 rozpocznie się w piątek od godz. 14:00 na rzeszowskim Rynku. Stamtąd, po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, około godz. 16.50 korowód wyruszy w kierunku w kierunku ulicy Poznańskiej i Akademickiej.

Uczestnicy korowodu będą przemieszczać się ulicami - Matejki i Grunwaldzką, które zostaną całkowicie zamknięte. Następnie przejdą ulicami: Piłsudskiego (ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do Ronda Dmowskiego oraz samo rondo będą w czasie przemarszu całkowicie zamknięte dla ruchu), Cieplińskiego, Lisa Kuli, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej i Akademickiej, gdzie około godz. 18:00 planowane jest zakończenie przemarszu. Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu, gdyż uczestnicy będą poruszać się prawym pasem ruchu (buspasem).
Na trasie studenckiego pochodu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.
Reklama

Tegoroczne Rzeszowskie Juwenalia potrwają dwa dni i odbędą się na trzech scenach, m.in. Scenie Głównej i Scenie Klubowej „The Grand One Stage”. Nowością będzie scena Undercover Stage, inspirowana festiwalem Undercover FestivalL, na której wystąpią wyjątkowe tribute bands, a całe wydarzenie będzie przedsmakiem tego, co czeka nas w lecie na 2. edycji festiwalu.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nocny wypadek na ul. Dąbrowskiego. Trzy osoby ranne, sprawca uciekł

Stan jednej z poszkodowanych osób jest poważny.

Rzeszów

18-latek sprzedawał rzeczy, których nie miał. Od 35 osób wyłudził łącznie 33 tys. zł

RZESZÓW.  Za popełnienie zarzucanego czynu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Reklama